AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

EURUSD: Doların zayıflaması Euro’yu destekliyor

09 Mart 2022

EURUSD Perşembe günü işlem seansı sırasında büyüyor ve son günlerde toparlanma ivmesini geliştiriyor. Saat 12: 00’a kadar, Avrupa para birimi dolar karşısında 1.1331’de işlem görüyor.
Euro, Euro bölgesi ekonomisinin büyüme oranını olumlu değerlendiren ve ABD’deki yeni koronavirüs insidansı vakalarının hızlı büyümesine yanıt olarak Fed’den yeni mali tedbirler bekleyen yatırımcıların olumlu ruh hali tarafından desteklenmektedir. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki COVID-19 vakalarının sayısı 3 milyonu aştı. California, Hawaii, Idaho, Missouri, Montana, Oklahoma ve Texas, günlük vaka sayısı için önceki anti-kayıtları güncelledi. Alman Şansölyesi Merkel Salı günü yaptığı açıklamada, AB ortaklarıyla muhtaç bölgelere ek mali yardım konusunda “iyi işbirliği” beklediğini söyledi. Toplam 500 milyar € tutarındaki Fransız-Alman hibe anlaşmasına rağmen, bir grup ülkenin (Avusturya, Hollanda, İsveç ve Danimarka) fonların kredi şeklinde verilmesi konusunda ısrar etmeye devam ettiğini hatırlayın. Gelecek hafta, ülkelerin nihayetinde bir sonraki mali yardım paketinin hacminin yanı sıra format üzerinde anlaşması gereken AB zirvesi gerçekleşecek. Piyasa katılımcıları, ilave likidite beklentileri üzerine Avrupa para biriminin büyümesinin devam edebileceğine inanmaktadır.
Euro’nun büyümesi doların yerel olarak zayıflamasıdır. Ülkenin bazı bölgelerinde koronavirüs enfeksiyonu vakalarındaki artış nedeniyle, ABD ekonomik verilerinin toparlanmanın ilk aşaması için Avrupa’ya kıyasla daha az elverişli olması yönünde artan riskler vardır. Buna dayanarak, tüccarlar dolar karşısında ABD hükümeti tarafından yeni bir mali teşvik paketi koymaya başlıyor ve bu da dolar üzerinde baskı yaratmaya devam edecek. Bu nedenle, Amerikan para biriminin satışındaki durum değişmediği sürece, girişim EURUSD alıcıları ile devam edecektir.

EURUSD BuyLimit 1.1290 TP 1.1370 SL 1.1260

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz