AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

EURUSD: ECB toplantısı üzerinden nasıl para kazanılır?

03 Şubat 2022

Bu hafta EURUSD çiftinin dinamiklerine dikkat etmenizi öneriyoruz. Pazartesi günü Avrupa para birimi ABD doları karşısında konsolide olma potansiyelini 1,19’un üzerinde koruyarak 1.1840 seviyesinde işlem görüyor.

Geçtiğimiz Cuma günü, borsadaki düşüşün arka planında dolar destek aldı, ancak Amerikan işgücü piyasasının durumuna ilişkin belirsiz makroekonomik istatistiklerin yayınlanmasının ardından doların güçlenmesi durdu. Üstelik Cuma günkü seansın kapanmasıyla Euro gün içinde oluşan kayıpların çoğunu geri kazanmayı başardı. Cuma günü açıklanan verilere göre, ABD özel sektörü geçen ay 1.4 milyon olan piyasa beklentilerinin yanında 1.371 milyon iş yarattı. Aynı zamanda, Ağustos’taki işsizlik oranı % 10.2’den % 8.4’e düştü. Bununla birlikte, işsizlik oranı, pandemiden önce Şubat ayındaki % 3.5’e göre, tarihsel açıdan yüksek kalmaya devam ediyor. Trader’lar, dolar üzerindeki baskının, 15 Eylül’den önce alınabilecek bir karar olan ABD Kongresi’nden yeni teşvik önlemleri beklentilerini de uygulamaya devam edeceğine inanıyor.

Euro için bir sonraki önemli olay ECB’nin Perşembe günkü toplantısı olacak. Euro Bölgesi’nin sanayi ve hizmetler sektöründeki ticari faaliyetlere ilişkin son güçlü verilerin nedeniyle, düzenleyicinin para blokunun ekonomik beklentilerine ilişkin iyimser bir değerlendirme vermesi ihtimali yüksek. Bu senaryoda, EURUSD çifti başka bir büyüme tetikleyicisine sahip olacaktır.

EURUSD BuyLimit 1.1780 TP 1.1950 SL 1.1730

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz