AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

EURUSD ne zaman alınır?

03 Şubat 2022

Avrupa para birimi Çarşamba günü ABD doları karşısında düşmeye devam ediyor. Saat 11: 00’de EURUSD çifti koronavirüs salgınının ikinci dalgasının Avrupa ekonomisi üzerindeki olumsuz etkisine dair artan endişeleriyle baskı altında kalarak 1.1685 seviyesinde işlem görüyor.

Paris’in en ünlü üniversitelerinden biri olan Sianz Pau Üniversitesi bugün kapalı. Çünkü orada virüs 23 öğrencide aynı anda bulundu. Fransa’da yaklaşık yüz eğitim kurumu koronavirüs nedeniyle şu anda karantina altındadır. Fransa’da bugünden itibaren 13 departman daha kırmızı bölge ilan edildi. İsviçre, Belçika, Almanya, İngiltere de yurt dışından gelen herkes için zorunlu karantina uyguladı. En kötü durum İngiltere’de. Perşembe gününden itibaren, barlar ve restoranlar için çalışma saatlerinin yanı sıra bir araya gelen maksimum kişi sayısı konusunda kısıtlamalar var. Turizm ve ticaret alanlarında, koronavirüsle mücadele için alınacak tedbirlere yönelik tavsiyeler, ihlal durumunda para cezası kesilecek “yasal zorunluluk” haline gelecektir.

Euro da doların toparlanması ile baskı altında. USD (DXY) endeksi şimdiden 94 puanı aştı ve 94.12 seviyesinde işlem görüyor. ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell’ın dün yaptığı konuşmanın sonucu, Fed’in COVID-19 salgını öncesinde iyi durumda olan küçük ve orta ölçekli işletmeleri destekleyecek bir “Ana Cadde Borç Verme Programı (Main Street)” kurduğunun açıklaması oldu. Program çerçevesinde, kontrollü işletmelere kredi verilmesi amacıyla 600 milyar dolarlık bir fon (SPV) oluşturulacak.

EURUSD’nin diğer dinamikleri, Euro Bölgesi’nde COVID-19 ile durumun gelişmesine ve Amerikan Kongresi’nin ABD ekonomisini daha da canlandırmaya yönelik önlemlere ilişkin kararına bağlı olacaktır. Piyasa katılımcıları, yeni mali teşvik paketinin onaylanmasının ardından doların baskı altına gireceğine ve bunun da euroyu destekleyeceğine inanıyor. Bu da haftanın sonundan önce geçekleşebilir.

EURUSD BuyStop 1.1730 SL 1.1690 TP 1.1850

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz