AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

EURUSD Satmak İçin Mükemmel Bir Fırsat!

09 Mart 2022

Bu hafta EURUSD paritenin dinamiklerine dikkat etmenizi öneririz. Pazartesi günü piyasada dolar karşısında Avrupa para birimi yükseliyor ve geçen Perşembe günü yerel azami seviyeye 1.13 direnç seviyesine yaklaşıyor.
Parite geçen Cuma günü yayınlanan Euro Bölgesi’nden alınan iyi makroekonomik istatistikler ile destekleniyor. Böylece, Haziran ayında Markit’ten Almanya’daki Markit iş faaliyet endeksi 45,8’den 47,3’e yükseldi. Aynı dönem için bileşik iş etkinliği endeksi 45,8’den 47 puana yükseldi ve bu da analistlerin tahminlerinden daha iyi olduğu ortaya çıktı. Euro bölgesinde, hizmetler sektöründeki faaliyet endeksi 47,3’ten 48,3 puana yükselirken, bileşik iş faaliyet endeksi 47,5’ten 48,5 puana yükseldi. Piyasa katılımcıları, Avrupa para birimindeki yerel ilgiye rağmen, toparlanmanın 1.13 direnişi ile sınırlı olduğuna inanıyor. Bunu göz önünde bulundurarak, bu seviyenin üzerinde EUR satış işlemleri oldukça umut verici olabilir.
Ana para birimi riskinin satışının nedeni, ABD’deki koronavirüs pandemisinin yayılmasının korkunç dinamikleri nedeniyle doların güçlenmesi olabilir. Yeni vakaların rekor büyüme oranına rağmen, yetkililer sert karantina önlemleri almak için acele etmiyorlar ve kendilerini sadece bir dizi yerel kısıtlamayla sınırlandırıyorlar. Daha önce, ABD Başkanı Donald Trump, ülke çapında Bağımsızlık Günü kutlamalarına adanmış bir seyahati iptal etmedi. Koronavirüs ile kötüleşen durumun yine de devletleri ABD para birimine ek destek sağlayabilecek karantina kısıtlamaları uygulamaya zorlaması riski vardır.

EURUSD SellLimit 1.1320 TP 1.12 SL 1.1370

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz