AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

EURUSD üzerinden nasıl para kazanılır?

03 Şubat 2022

Bugün yatırımcıları EURUSD paritesi ve onun 14: 45’te gerçekleşecek Avrupa Merkez Bankası toplantısının sonuçların tepkisine odaklanıyor. EURUSD geçen hafta 1.20 direncini test etti, ardından 1.1750 bölgesine düşüş yaşadı. Piyasa katılımcıları, bu tür dinamikleri, yatırımcıların ECB toplantısı önceden açılan uzun pozisyonların sonucunu düzeltme yönündeki isteğiyle ilişkilendirir. Ancak yatırımcılar, toplantının sonuçlarının ve düzenleyicinin kararının, Euro’nun yükseliş dinamikleri için bir sonraki katalizör olabileceğini de göz önünde bulunduruyorlar. Bu tahmin, EURUSD’nin dünkü ani yükselişle destekleniyor. Bun yükseliş, bankanın yönetiminin toplantıda Avrupa ekonomisinin beklentilerini iyileştirmeyi planladığı ortaya çıkan bir haber ile desteklendi.

Bugün Euro, dolar karşısında 1.18’in üzerinde, yani 1.1820’de işlem görmeye devam ediyor ve daha fazla büyüme potansiyeli koruyor. Euro, Avrupa düzenleyicisi Christine Lagarde’nin Avrupa Merkez Bankası’nın Euro bölgesinin ekonomisini canlandırma planlarına dair bir konuşmasının beklentileriyle destekleniyor.

Yatırımcıları en çok ilgilendiren konu bankanın mevcut Euro kuru ve bunun tüm Avrupa bölgesinin ihracatı üzerindeki etkisine ilişkin açıklamalardır. Daha önce, ECB’nin kıdemli ekonomisti Philip Lane’in yüksek döviz kuru hakkındaki yorumları, Euro fiyatlarını olumsuz etkiledi. Asıl soru şudur: ECB başkanı Christine Lagarde ve diğer çalışanları bu fikri geliştirecekler mi?

ECB, Fed’in örneğini de takip edebilir. Avrupa Merkez Bankası’nın, Fed’in yaptığı gibi orta enflasyon hedeflemesine geçme eğilimine direnmekte daha fazla zorlanacağı açıktır, çünkü düzenleyicinin Euro Bölgesi’ndeki enflasyonu orta ve uzun vadede hedef seviyeye getirme olasılığı düşüktür. ECB, ekonominin ek canlanmasına hazır olduğunu teyit ederse, döviz bloğunun daha da toparlanması üzerinde olumlu bir şekilde etkileyebilir. Bu da Euro’yu destekleyebilir.

EURUSD BuyLimit 1.1750 TP 1.1950 SL 1.1710

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz