AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

EURUSD üzerinden nasıl para kazanılır?

07 Mart 2022

Bu hafta EURUSD çiftinin dinamiklerine dikkat etmenizi öneririz. Pazartesi günü Avrupa para birimi dolar karşısında toparlanmaya devam ediyor ve 1.17’nin üzerinde işlem görüyor. Euro bu seviyeyi son kez Eylül 2018’de test etti.

Euro, geçen Cuma günü yayınlanan Euro Bölgesi’nin ticari faaliyetlerine ilişkin güçlü makroekonomik istatistikler ile destekleniyor. Böylece, Temmuz ayında Alman imalat sanayi PMI 45.2’den 50 puana yükseldi ve bu da uzmanların beklentilerinden daha iyi. Almanya’da hizmet sektöründeki PMI, 50.5 puana yükşelişin tahminine karşı 56.7 puana ulaştı. Temmuz ayında bileşik endeks 47’den 55.5 puana yükseldi. Endeksin 50 puanın üzerine çıkması krizden sonra Avrupa ekonomisinin kademeli olarak toparlandığını göstermektedir. Haftanın başında, yatırımcıların dikkatinin odak noktası, IFO’dan Almanya’daki iş iyimserliği düzeyi hakkındaki rapor.

Zayıflayan dolar, euro alıcıları tarafından da destekleniyor. ABD doları zayıf makroekonomik istatistiklerin baskısı altındadır ve büyüyen yatırımcı piyasadaki yüksek belirsizlikten korkmaktadır. Cuma günü ABD PMI Temmuz ayın Markit Services PMI veriler 47.9’dan 49.6 puana yükselirken, beklenti 51 idi. PMI imalat sanayi Temmuz ayında 49,8’den 51,3 puana yükseldi ve bu da 51,5 puanlık beklentilerinden daha kötü. Buna ek olarak, yeni mali teşvik tedbirlerinin beklentileri de Amerikan para biriminde düşüşe yol açıyor, Kongre’nin bu hafta sonuna kadar bunun üzerinde bir karar alması gerekir. Bu arka plana karşı, dolar satışları devam edebilir ve bu da Euro’nun daha da büyümesine yol açacaktır.

EURUSD BuyLimit 1.1650 TP 1.1810 SL 1.16

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz