AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

EURUSD: yükseliş rallisi daha yeni başlıyor!

07 Şubat 2022

EURUSD çifti Salı günü yükseliş eğilimi gösteriyor. Avrupa para birimi ABD doları karşısında % 0.27 toparlandı ve 1.1815 seviyesinde işlem görüyor.

Euro, ikinci çeyreğine ait Almanya GSYİH verileri ile desteklendi. Koronavirüs salgını ve alınan karantina önlemleri şartlarda Almanya’nın 2. çeyrekte GSYİH’si bir önceki döneme göre % 9.7 azaldı. The Wall Street Journal’ın anketine göre ekonomistler, GSYİH’da % 10.1’lik bir düşüş öngörüyor. Yıllık bazda, Almanya’nın GSYİH’si 2. çeyrekte, daha önce bildirildiği gibi, % 11,7’ye göre % 11,3 azaldı. Raporlama döneminde Hanehalkı nihai tüketim harcamaları % 10,9 düşerken, makine ve teçhizat yatırımları % 19,6 düştü. Koronavirüs nedeniyle dış ticaret de düşüş gösterdi. Destatis’in verilerine göre Almanya’nın ihracatı % 20.3 ithalatı ise % 16 düştü.

2. çeyrekte Alman ekonomisi tahmin edilen kadar keskin bir şekilde daralma olmadı. Bu nedenle verilerin açıklanmasının ardından Euro büyüdü. Bu, sonraki iyileşmenin de daha hızlı olabileceğini düşündürdü.
GSYİH verilerine ek olarak Euro, Ağustos ayında Ifo Enstitüsü’nün yayınladığı verilerle desteklendi. Özellikle Ağustos’taki duyarlılık endeksi Temmuz’daki 90.4’e karşı 92.6 oldu. EURUSD çiftinin diğer dinamikleri, Doların Fed Başkanı Jerome Powell’ın Perşembe günü Jackson Hole’daki forumun açılışında yapacağı konuşmaya vereceği tepkiye bağlı olacak. Yumuşak retorik beklentileri dikkate alındığında, Euro alıcıları zayıflayan dolar tarafından desteklenebilir.

EURUSD BuyLimit 1.1810 TP 1.2010 SL 1.1750

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz