AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

EURUSD yükselişi devam edecek

10 Mart 2022

Çarşamba günü EURUSD çifti yükseliş eğilimi gösteriyor. Saat 11: 00’a kadar, Avrupa para birimi dolar karşısında 1,1350’den işlem görürken, daha yüksek hareket potansiyeli korunuyor.

Para birimi, dün yayınlanan Euro bölgesinin makroekonomik istatistikleri ile destekleniyor. Dolayısıyla, güncellenen verilere göre, 2020’nin ilk çeyreğindeki GSYİH’sı, bir önceki % 3.8 düşüşünün tahmininden sonra % 3.6 düştü. Yıllık bazda Euro Bölgesi ekonomisi % 3,1 kaybetti. Bu da önceki yıla göre % -3,2 olan tahminlerden biraz daha iyi. 2020 yılının ilk çeyreğinde istihdam düzeyi yıllık % + 0,3’ten +% 0,4’e yükselmiştir.

Euro, daha piyasada zayıflayan dolar ile de desteklenmektedir. Bugün, trader’lar saat 21: 00’de duyurulacak olan iki günlük Fed toplantısının sonuçlarına odaklanıyor. Ayrıca, yatırımcılar ABD’de tüketici enflasyonu ile ilgili Mayıs istatistiklerinin açıklanmasını bekliyor. Fed, ABD ekonomisinin toparlanmasını desteklemek için gereken her şeyi yapma isteğini ve aynı zamanda negatif faiz oranların belirleme konusundaki isteksizliğini belirlenecek. 2020’nin başından itibaren Fed’in finansal piyasaları desteklemek için bilançosunu yaklaşık 4 trilyon dolardan 7.21 trilyon dolara çıkardığını ve oranını % 0 -% 0.25’e düşürdüğünü hatırlayın. Orana ilişkin bir karardan öte, piyasa katılımcıları Fed Başkanı Jerome Powell’ın basın toplantısına dikkat edecekler. Jerome Powell’ın sadece ulusal ekonominin toparlanmasına devam etmekle kalmayacak, aynı zamanda enflasyon mitinglerini ve daha sonra trilyon likiditenin iç piyasadan çekilmesini önleyecek net bir plana odaklanması bekleniyor. Bu senaryoda, dolar riskli varlıkların satışına yol açacak destek alabilir.

EURUSD döviz çiftinde yerel bir düşüşü daha kârlı alımlar için kullanmanızı öneririz. Temel arka planın uzun vadeli EURUSD satışları lehine işaret etmesine rağmen, satıcılar için girişim, ancak çoğunluğunun bakış açısını değiştireceği ve EURUSD çiftinin daha da büyümesine inanacağı zaman geçecek . Bu gerçekleşene kadar, piyasa aktif olarak kısa vadede satış yapanlara karşı hareket edecek.

EURUSD BuyLimit 1,1290 TP 1,1450 SL 1,1240

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsinize