AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Fed doları düşürür mü?

07 Şubat 2022

Bu hafta ABD para birimine dikkat etmenizi öneriyoruz. USD (DXY) endeksi Pazartesi günü 93.12 seviyesinde işlem görürken, yıllık düşük seviyeleri 92.00’nin altında yenileme potansiyelini koruyor.
ABD Merkez Bankası’nın son toplantı tutanaklarının dolar üzerindeki olumlu etkisi ortadan kalktı. Yatırımcılar, düzenleyicinin ekonomiyi canlandırma yönündeki gelecek planlarına ilişkin ayrıntı eksikliğinin, ekonominin teşviklere ihtiyaç duymadığı anlamına gelmediği sonucuna vardılar. Ayrıca, düşen tüketici güveni, işgücü piyasasında bir gerileme ve azalan federal işsizlik yardımları nedeniyle düşen gelirler, başkanlık seçimleri öncesinde ikinci bir mali teşvik turunun Amerikan ekonomisi için önem taşıdığını açıkça gösteriyor. Aksi takdirde, durumun daha da kötüye gitme olasılığı yüksektir.

Daha önce bahsedilen ekonomik sorunlar göz önüne alındığında, çoğu uzman Amerikan ekonomisindeki iyileşmenin tahmin edilenden daha uzun süreceği konusunda hemfikir. Kesin tarihler, doğrudan koronavirüs ile ilgili duruma ve para otoritelerinin aldığı önlemlere bağlı olacaktır. Fed Başkanı Jerome Powell, bu Perşembe günü, Fed’in Jackson Hole’daki yıllık konferansının açılışında para politikası hakkında konuşacak. Powell’ın konuşması sırasında, düşük faiz politikasına olan bağlılığını ve tahvil getiri eğrisi üzerinde kontrol dayatma konusundaki isteksizliğini yeniden teyit etmesi bekleniyor. Doların son dakikalara tepkisi göz önüne alındığında, Powell’ın yorumları dolar üzerinde önemli bir etkiye sahip olabilir ve muhtemelen ek parasal genişlemeyle ilgili olduğu düşünüldüğünde, girişim yine satıcılara gidebilir.

DXY SellStop 92.90 TP 91.70 SL 93.30

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz