AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Fed toplantısının sonuçları doları nasıl etkileyecek?

07 Mart 2022

Amerikan para birimi tüm geniş pazar boyunca düşmeye devam ediyor. Bu hafta doların yen karşısında kaybedilmesi % 1’i aştı. Çarşamba günü USDJPY çifti 105.00’da desteği test ederek daha düşük bir hareket potansiyeli taşıyor.

Bugün, trader’lar ABD Fed’in iki günlük toplantısının sonuçlarına odaklanıyor. Analistlerin Amerikan düzenleyicisinin para politikası sürecinde önemli bir değişiklik beklemediklerini hatırlayın, ancak yetkililerin yorumları bugün her zamankinden daha önemli. Fed temsilcilerinin, ekonomideki endişe verici durum göz önüne alındığında, enflasyon için hedef seviyelerin ayarlanması hakkında konuşmasının yanı sıra, şu anda Senato’da aktif olarak tartışılan destek programı beklentilerine değinmesi olasılığı vardır.

Doların düşüşü, ABD’de koronavirüsün getirdiği zorluklar, hızlı bir ekonomik iyileşme umutlarını azaltması ve yatırımcıları ABD’nin göreceli ekonomik gücünden şüphe etmesine bağlı. ABD Tüketici Güven Endeksi iki aylık toparlanma sonrasında Temmuz ayında beklenenden daha fazla düşüş gösterdi. Bu da COVID-19 vakalarının yükselişi tüketimin azalmaya devam ettiğini gösteriyor. Güney ve Batı’daki dört ABD eyaleti Salı günü yeni koronavirüs ölümlerinde rekor seviyelere ulaşıldı. Bu arka plana karşı, Fed’in en azından ek uyaran için hazır olduğunu ima etme şansı hala oldukça yüksektir. Ayrıca, Demokratlar ve Cumhuriyetçiler ilkeli konumlarını terk etmedikleri için ABD’deki bir sonraki teşvik paketiyle ilgili kesinlik eksikliği dolar için önemli bir risk olmaya devam ediyor. Bazı Cumhuriyetçi Senatörler 1 trilyon dolarlık tedbir paketi teklifine karşı çıkarken, Demokratlar haftada 600$’lık ek işsizlik ödeneği de dahil olmak üzere önemli ölçüde daha büyük destek istiyorlar. Bir önceki mali desteğin Temmuz sonunda sona erdiğini hatırlatalım. Dolayısıyla sorun, ekonomiyi tutmak için ayın sonuna kadar daha fazla teşviğe ihtiyaç duyulmasıdır. Bununla birlikte, dolar satışları devam edebilir.

USDJPY SellLimit 105.10 TP 103.00 SL 105.70

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz