AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Fed ve Japonya Merkez Bankası’nın para politikasının karşıtlığından nasıl para kazanılır?

10 Mart 2022

USDJPY paritesi daha yakından bakmanızı öneririz. Perşembe günü saat 10: 00’a kadar ABD doları karşısında yen para birimi 107.72’de işlem görürken, daha da iyileşme potansiyeli korunuyor.

Dün gece, ABD Merkez Bankasının 28-29 Nisan tarihlerinde gerçekleştirdiği son toplantı tutanağına göre Fed yönetimi yıllık enflasyonun yükselene kadar faiz oranlarını sıfıra yakın bir seviyede bırakmaya karar verdi.

ABD Merkez Bankası yöneticileri geçen ay artan endişeyle, koronavirüs pandemisinin ekonomik sonuçlarını izlediğini ve bu da işsizliğin keskin bir şekilde artmasına ve birçok sektördeki ticari faaliyetin dondurulmasına yol açtığına dikkat çektiler.Bu arka plana karşı,yatımcılar Merkez Bankasının ekonomi için eşi görülmemiş parasal destek önlemleri alabileceğini öne sürdü. Ancak Jerome Powell, geçen hafta merkez bankasının faiz oranlarını sıfırın altına düşürmeyi düşünmediğini söyledi. Geçen yıl Ekim ayında, Fed’in Açık Piyasa Komitesi negatif oranların uygulanmasını desteklemeyeceğini açıkladı, çünkü bu önlem Avrupa ve Japonya’da çelişkili sonuçlara yol açtı ve merkez bankası bunun kredileri olumsuz etkileyebileceğine inanıyor.

Fed’in bekle ve gör tutumunun aksine, Japonya Merkez Bankası artık ilave parasal araçları ertelemenin mümkün olmadığı beklentisinde.Özellikle Japonya Merkez Bankası 22 Mayıs sabahı acil durum toplantısı yapmayı planlıyor. Piyasa katılımcıları, yarın Japonya merkez bankasının, halihazırda negatif bölgede olmasına rağmen, parasal genişleme programında bir artış ve faiz oranında bir düşüş açıklayabileceğine inanıyor. Bu senaryo gerçekleştiğinde, Japon yeni büyük baskı altında olma riskini taşıyor, bu da USDJPY paritesi artan dinamiklerini korumak için başka bir neden olacak.

USDJPY Buy Limit 107.50 TP 108.60 SL 107.10

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsinize