AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

GBP ile nasıl para kazanılır?

10 Mart 2022

Bu hafta GBPUSD pariteye daha yakından bakmanızı öneririz. Pazartesi saat 12: 00’a kadar İngiliz para birimi dolar karşısında 1,21’den işlem görüyor ve Nisan sonunda yerel azami seviyeden 540 puan kaybediyor. Böylesine önemli bir düşüşe rağmen, GBP riskleri yabancılar arasında kalıyor ve 1,20 desteğinin altında bir dayanak kazanıyor ve bu da hafta sonundan önce olabilir.

İngiltere Merkez Bankası baş ekonomisti Andy Haldane geçen Perşembe günü yaptığı açıklamada, pound üzerindeki baskı, merkez bankasının olumsuz bir faiz oranı ve daha riskli finansal varlıkların satın alınması da dahil olmak üzere parasal teşvik için çeşitli seçenekler düşündüğünü söyledi. Bu hafta, trader’lara hizmet sektöründeki perakende satış, enflasyon ve ticari faaliyet verileri sunulacak. Zayıf beklentiler göz önüne alındığında, istatistiklerin bir sonraki engellenmesi, Haziran ayındaki toplantıda para politikasının daha da gevşeme olasılığını artırabilir.

GBPUSD paritesindeki düşüş, AB’nin Brexit baş müzakerecisi Michel Bernier’in Cuma günü sona eren İngiltere ile müzakerelerin son turunda ülkelerin en önemli konularda ilerleyemediği yönündeki yorumları arasında da yoğunlaştı. Müzakerelerde ilerleme olmadığının her iki tarafça bir kerede ilan edildiğini, İngiltere’nin AB’den ayrılmasından sonraki geçiş süresinin sonuna kadar daha az zaman kaldığını belirtmek gerekir. İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Avrupalı ortaklardan Brexit süresini uzatmalarını isteme planları olmadığını söyledi. Sonucu İngiltere ve AB arasındaki gelecekteki ekonomik ilişkileri belirleyecek olan müzakere sürecinin yavaş ilerleyişi, ancak yüksek düzeyde veya en azından müzakerecileri karşılayan bizzat yüz yüze siyasi müdahale durumunda bir atılımın mümkün olduğu sonucuna varmamızı sağlıyor. Şimdi Covid-19 salgını nedeniyle görüşmeler video konferans yoluyla yapıldığını hatırlayın.

GBPUSD SellLimit 1,2150 TP 1,1970 SL 1,2210

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsinize