AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

GBP neden satılacak?

09 Mart 2022

Bu hafta GBPUSD çiftinin dinamiklerine dikkat etmenizi öneririz. Cuma günü, dolar karşısında İngiliz para birimi % 0.62 oranında değer kaybetti ve 1.2338’de işlem gördü. Günlük minimum 1.2313 idi. Sonunda pound ticareti son kez Mayıs ayı sonlarında gerçekleşti.

Pazartesi günü yerel toparlanmaya rağmen, GBPUSD paritesi düşüş eğilimini sürdürüyor. ABD’den geçen Cuma günü yayınlanan makroekonomik veriler, ABD para biriminin toparlanmaya devam edebileceği piyasa beklentilerini güçlendirdi. Böylece, Mayıs ayında ABD vatandaşlarının kişisel harcamaları geçen ayın % 12,6’lık bir düşüşün ardından % 8,2 arttı. Analistler % 8 m / m artış beklediler. Gelir de nisan ayında bir önceki aya göre % 10,8 oranında arttıktan sonra % 4,2 azaldı. Yatırımcılar % 6 m / m düşüş beklediler. İstatistiklere ek olarak, dolar, ABD Federal Rezervinin Mart ayının sonundan itibaren finansal piyasaların parasal pompalamasını askıya aldığını ve ters işlemi başlattığı raporlarıyla da desteklendi. 17-24 Haziran haftası için, Federal Rezerv’in bakiyesi 75.5 milyar dolar ve bir hafta önce 28 milyar dolar azaldı.
Pound üzerindeki baskı Brexit üzerinde de belirsizlik yaratmaya devam edecek. Geçen hafta, İngiltere baş müzakerecisi David Frost, AB’yi müzakerelerde bir kilitlenme ile suçladı, Brüksel’deki mevkidaşı Michel Barnier ise sadece Ekim ayında bir atılım bekliyor. Müzakereler bugün yeniden başlıyor, ancak piyasa katılımcıları sonuçları konusunda önceden şüpheci.

GBPUSD SellStop 1.2320 TP 1.2110 SL 1.2380

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz