AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

GBPUSD bu hafta potansiyel bir paritedir!

10 Mart 2022

Bu hafta GBPUSD pariteye daha yakından bakmanızı öneririz. Saat 10: 00’a kadar İngiliz para birimi 1.2484 dolardan işlem görerek, aşağıdaki hareket potansiyelini koruyor.

Pound, Londra’nın İngiltere’nin AB’den çıkışını uzatmayı reddetmesinin yanı sıra, tüm geniş pazar boyunca toparlanmaya devam eden doların güçlenmesine bağlı olarak baskı altında kaldı. Cuma günü düzenlediği basın toplantısında, İngiltere kabine sekreteri Michael Gove Londra’nın Londra’dan AB’den Brexit döneminin uzatılmasını istemediğini ve çıkışın daha önce planlandığı gibi 1 Ocak 2021’de gerçekleşeceğini söyledi. Bugün, İngiltere Başbakanı Boris Johnson ve Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen’in bir ticaret anlaşmasının olası koşullarını görüştükleri başka bir video konferans gerçekleştirilecek.

İngiliz para biriminin Cuma günü satışları zayıf makroekonomik veriler alanını güçlendirdi. Yayınlanan verilere göre, aylık bazda İngiltere GSYİH’sı % -20.4 m / m olup, bu rakam % -18.7 m / m’lik tahminden daha kötüdür. Yıllık bazda benzer gösterge % -22,3’lük azalış öngörülmesine karşın % -24,5 olarak gerçekleşti. İmalat sanayiindeki üretim hacmi Nisan ayında % -15,8 tahminle % 24,3 azaldı. Piyasa katılımcıları, bu tür iç karartıcı verilerin İngiltere Merkez Bankası tarafından ek ekonomik teşvik olasılığını önemli ölçüde artırdığına inanıyor ve bu karar, düzenleyicinin gelecek toplantısında 18 Haziran Perşembe günü saat 14: 00’de verilecek. İngiltere Merkez Bankası’nın koronavirüs salgınının etkilerini çözmek için 150 milyar £ tutarında bir teşvik paketi uygulaması bekleniyor. Bu senaryoda, GBPUSD satışları devam edecektir.

GBPUSD SellLimit 1.2550 TP 1.22 SL 1.2620

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsinize