AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

GBPUSD: Neden satılmalı?

10 Mart 2022

Bugün GBPUSD paritesine dikkat etmenizi öneririz. Pazartesi günü 12: 00’a kadar, dolar karşısındaki para birimi 1.24’te işlem görüyor ve bu da 11 Mayıs’tan bu yana maksimum fiyata karşılık geliyor.

Zayıflayan doların ABD’nin Cuma günü yayınlanan makroekonomik istatistiklerinin yanı sıra ABD ve Çin arasındaki gerginlikte artış gösteren Donald Trump’ın basın konferansı üzerindeki temel etkisini destekliyor. Mayıs ayında Chicago PMI endeksinin 35,4’ten 32,3 seviyesine düştüğünü hatırlayın. Michigan Üniversitesi tüketici güven endeksi 73,7’den 72,3 seviyesine düştü. Daha fazla piyasa katılımcısı ABD kişisel harcama raporundan hayal kırıklığına uğradı. Yayınlanan verilere göre, Amerika Birleşik Devletleri’nde kişisel harcamalar% 13,6 oranında azalırken, tahminler% 12,6 oranında azaldı. Rekor düşük seviyelere düşme, ABD’nin ekonomik toparlanmasının uzun ve telaşsız olacağı anlamına geliyor. Basın toplantı sonucu ne olacak?

Doların pound üzerindeki etkisi Çarşamba günü yayınlanacak olan İngiltere’deki hizmet sektöründeki faaliyet hakkındaki raporu gölgede bırakabilir. İngiltere’nin ulusal GSYİH içindeki hizmetlerin payı % 70 de dahil olmak üzere. İstatistikler hayal kırıklığı yaratıyorsa, İngiltere Merkez Bankası’nın Haziran ayında oranı yükseltme veya Parasal Genişleme (QE) programını genişletme olasılığı % 80’i aşacaktır ve baskı altındadır.

GBPUSD SellStop 1.2360 TP 1.21 SL 1.2410

    Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

    Sosyal medyalarımızı takip edin:

    Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz