AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

GBPUSD: satmak için harika bir fırsat

10 Mart 2022

Bu hafta GBPUSD döviz çiftine dikkat etmenizi öneririz. Saat 11: 00’a kadar, dolar karşısında İngiliz para birimi yükseliş eğilimi gösteriyor ve geçen hafta sonunda satış sonrası pekişti. Yatırımcılar koronavirüs enfeksiyonunun yayılmasıyla birlikte kötüleşen durum karşısında aktif olarak sterling satıyorlardı. Son verilere göre, İngiltere’deki vaka sayısı 48 bin kişiye ulaştı.

Koronavirüs çevresindeki duruma ek olarak, Cuma günü yatırımcılar da ABD işgücü piyasasının durumuna odaklandı. Beklendiği gibi, istatistikler çok hayal kırıklığı yarattı. Mart ayında tarım dışında yaratılan yeni iş sayısı, Şubat ayında 275 binlik artışla 700 bin azaldı. İşsizlik oranı %3,5’ten %4,4’e yükseldi. Emeğin toplam nüfus içindeki payı da %63,3 tahminiyle %63,4’ten %62,7’ye düştü. Aynı zamanda, Mart ayında ortalama saatlik ücret, Şubat ayında bir önceki aya göre %0,3 artarak %0,4 arttı. ABD işgücü piyasasındaki durumdaki önemli bir bozulma, virüsün eyaletlerdeki ekonomik faaliyetler üzerindeki olumsuz etkisini göstermektedir. Tarım dışı bordrolarla ilgili en son raporun virüsün emek sektörü üzerindeki tam etkisini henüz yansıtmadığından, işsizliğin gerçek tablosunun çok daha kötü olabileceğini belirtmek gerekir. Bu koşullar altında, dünyanın rezerv para birimi olmaya devam eden dolar, sürekli büyüme için çok iyi şanslara sahiptir.

GBPUSD çifti üzerindeki baskı, İngiltere Başbakanı Boris Johnson’un COVID-19 için ülkenin kesin belirsiz siyasi beklentileriyle ilgili endişeleri güçlendiren doğrulanmış bir testle hastaneye yatırılması hakkındaki haberler tarafından da uygulanabilir. Johnson hastalık nedeniyle görevlerini yerine getiremezse, Dışişleri Bakanı ve Birinci Bakan Dominic Raab’ın geçici olması bekleniyor. Birleşik Krallık’ta, görünüşe göre, bu konuda resmi bir protokol yoktur. Yukarıdakilere dayanarak, GBPUSD çiftindeki kısa pozisyonlar için önceliğin korunmasını öneririz.

GBPUSD SellStop 1.2260 TP 1.2050 SL 1.2310

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz.