AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

GBPUSD satmak için harika bir fırsat

10 Mart 2022

Bu hafta GBPUSD döviz çiftine dikkat etmenizi öneririz. Saat 11: 00’a kadar dolar karşısında pound geçen hafta yerel yükseklerden düşüyor. Pound, derecelendirme kuruluşu Fitch’in İngiltere kredi notunun düşürülmesinin baskısı altında. Cuma günü koronavirüsün İngiltere’deki kamu maliyesi ve ekonomik faaliyetler üzerindeki etkisi nedeniyle ülkenin notunu AA’dan AA-‘e düşürdüğünü hatırlayın.

Bu haftanın başlarında, GBPUSD çifti, yatırımcıların ABD hükümetinden yeni teşvik önlemlerine tepki göstermesi ve ABD’den gelen hayal kırıklığı yaratan verilerin yayınlanmasıyla birlikte koronavirüs pandemisinin yayılması nedeniyle ulusal ekonomide artan risklerin ortaya çıkmasıyla zayıflayan bir dolar karşısında aktif olarak büyüyordu. Bununla birlikte, bu hafta durum dolar lehine değişebilir. Hafta sonu boyunca, ABD’de teyit edilen koronavirüs enfeksiyonu vakalarının sayısı 140 bini aşarken, ölüm sayısı 700’ü aştı. ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri, New York, New Jersey ve Connecticut sakinlerini 14 yaşına girmekten kaçınmaya çağıran öneriler yayınladı. Cümhürbaşkan Donald Trump, insanlar arasındaki temaslara ilişkin kısıtlamaları 30 Nisan’a kadar uzattı.

Koronavirüs enfeksiyonunun önemli ölçüde yayılmasının devam etmesi, ABD doları da dahil olmak üzere koruyucu varlıklara olan talebi tekrar artırmıştır. Cuma günü, ABD işgücü piyasasındaki durumla ilgili resmi veriler açıklanacak. Tahminlere göre, yatırımcılar 2008 mali ve ekonomik krizinden bu yana yeni işlerde rekor bir düşüş bekliyorlar. Tahmin doğrulanırsa, ABD para birimi konumunu güçlendirerek poundun daha fazla satışına yol açacaktır. İngiliz para birimi satıcıları tarafında, İngiliz Başbakanı Boris Johnson’un koronavirüs için pozitif bir testten sonra kendi kendine tecrit edilmesiyle ilgili haberler de var. Bununla birlikte, GBPUSD satış için hala ilginç.

GBPUSD SellStop 1.2350 TP 1.2010 SL 1.2410

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz.