AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

GBPUSD’de nasıl para kazanılır?

10 Mart 2022

Bu hafta GBPUSD döviz çiftine daha yakından bakmanızı öneririz. Geçen Cuma, GBPUSD günde yaklaşık 80 puan kaybederek 1.2508’e düştü. Parite Pazartesi günü baskı altında kalacak ve bu durum İngiliz düzenleyicisinin düzenli bir toplantı düzenlediği ve pandeminin İngiliz ekonomisi üzerindeki etkisini değerlendirmeye yardımcı olacak Perşembe gününe kadar düşüş eğilimini sürdürme olasılığını artıracak.

Cuma günü satışlar için katalizör, İngiltere imalat sektöründeki ticari faaliyetlere ilişkin zayıf veriler elde etti. Özellikle, Nisan ayında işletmelerin askıya alınması sonucunda İngiltere’deki üretim faaliyet endeksi rekor düşük seviyelerde 32,6 olarak revize edildi. İlk tahmine göre, endeks Mart ayında 47.8’e karşı 32.9 idi. 50’nin altındaki bir değerin, bir önceki aya göre aktivitede bir yavaşlamaya işaret ettiğini hatırlayın. Piyasa katılımcıları önümüzdeki günlerde ülkedeki ekonomik durumun daha da kötüleşeceğine inanıyor. Yarın, traderlara ulusal ekonomik büyümenin yaklaşık% 80’ini oluşturan hizmet sektöründeki faaliyetlerle ilgili veriler sunulacak. Uzmanlar, sanayi sektörü ile benzer şekilde, geçen ay hizmet sektöründeki faaliyetlerin de rekor bir düşüş göstereceğini öngörüyor. Bu senaryoda, yaklaşan toplantıda, İngiltere Merkez Bankası büyük olasılıkla kiloluk üzerindeki baskıyı artırabilecek ek parasal teşvik önlemlerini duyurmak zorunda kalacak.

GBPUSD paritesinin düşüşündeki bir diğer faktör de, “zor” Brexit’in devam eden beklentisidir. Geçen hafta, AB yetkilileri, Brexit’in tekrar durmasının ardından Avrupa Birliği ve İngiltere arasındaki ilişkilerin müzakere edilmesini söylediler. Görünüşe göre, zamanımızın ana siyasi “boşanma” sürecinin destanı, GBPUSD’nin uzun vadeli zayıflığındaki ana faktör olmaya devam edecektir.

GBPUSD SellLimit 1,2480 TP 1,22 SL 1,2550

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz.