AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Günlük Bülten 1.05.2020

10 Mart 2022

Parite Önemli Bir Destek Bölgesinden Döndü

Kanada Doları, son birkaç haftadaki CAD fiyatı hareketinde toparlanmanın ardından baskı altına girmeye başlayabilir. Kanada Doları Para Birimi Endeksi (CXY) 18 Mart’tan bu yana %5 düşüşe rağmen CAD hala yılın en yüksek seviyesinden% 7 daha düşük bir seviyede işlem görüyor. Ocak ayından bu yana Kanada Doları zayıflığı, enerji sektörünün Kanada GSYİH’sına yaklaşık %10 katkıda bulunduğu düşünülürse, ham petrol fiyatlarındaki çöküşü yansıtmaktadır.Ham petrol talebi sıkıntıları devam etmekte ve pazardaki rahatlık artmaktadır, ancak son zamanlarda Kanada Doları’nın yükselmesi yakında başka bir çöküşle karşılaşabilir. Bununla birlikte, USDCAD ve EURCAD fiyat hareketleri hem büyük teknik destek seviyelerinden geri döndü bu durum Kanada Doları’nın zayıflamasına neden olabilir.

Teknik görünüme baktığımızda parite 1.3800 seviyesinin desteklediği bir destek bölgesinden yukarı yönlü fiyat hareketi yaptı ve hareketi şu ana kadar 13 Nisan gününün en düşük seviyesini korudu ve Kanada Doları ayı gõrünümü sergiledi. Parite toparlanmaya çalışsa da, 9 günlük ve 34 günlük üssel hareketli ortalamalarla desteklenen 1.4000 seviyesinin üzerine çıkması 1.4226 seviyesine kadar yükselişe neden olabilir.
Aşağı tarafta 1.3837 önemli bir destek seviyesi olarak karşımıza çıkmakta.

Parite 0.67 Seviyesini Test Edebilir Mi ?

Avustralya doları, ABD Doları’nın geniş zayıflığına rağmen düşüş yaşadı.Dolar Endeksi, Perşembe günü düşüş gösteren ABD verileriyle iki haftanın en düşük seviyesine geriledi. Olumsuz ABD kişisel harcamaları ve işsizlik rakamları, COVİD-19’un kapatılmasının sonuçlarıyla ilgili pazar kaygılarını artırdı.

COVİD-19’un küresel etkisinin önümüzdeki haftalarda piyasa duyarlılığını azaltabilir ve Risk iştahı, önümüzdeki haftalarda korkunç ekonomik veriler ile sarsılabilir. Kısıtlamaların gevşetilmesi çoğunlukla çok belirsiz olabilir ve ikinci enfeksiyon dalgaları veya zayıf iyileşme olasılığı para birimine temel anlamda ağırlık kazandırabilir.

Avustralya Doları ralli fiyatları 2020 düşüş trendinin üzerinde 0.67 tekrar test edilebilir.Avustralya Doları geçen haftaki çöküşü sonrası parite 0.62 seviyesininin üzerinde destek bulduktan sonra ABD para birimine karşı yükseldi.0.6505’teki destek direnç dönüşümü test edildi ve bunun altında bir fiyat hareket geldi parite 0.6671-90 bölgesinin yeniden test edilmesi için böyle bir düşüş göstermiş olabilir.0.6214’ün altına geri dönerse sadece düşüş eğilimi yeniden başlayabilir.Parite 0.6505 seviyesinin altında kalması pariteyi 0.6214 seviyesine kadar düşürebilir.

AUDJPY Paritesi Ayı Görünümü Sergiliyor

Durgun Çin verilerine ek olarak, ABD Başkanı Donald Trump’ın ABD-Çin ticaret anlaşmasıyla ilgili yorumları nedeniyle piyasaların risk alma duygusundaki zorluklar nedeniyle AUDJPY paritesi gibi para birimlerine aşağı yönlü baskı yapıyor.

AUDJPY bir önceki gün düşüş gösteren mum grafiği formasyonu tükettikten sonra düşüş eğilimi gösteriyor.Parite 68.85’in altında bir günlük kapanış yaşaması durumunda, 67.70 ve 67.30 seviyeleri test edilebilir.Alternatif olarak, bir önceki günün 70.20 seviyesinin üstünde bir kırılma, düşüş mum formasyonunu bozabilir ve 71.50 civarında Mart ayının en yüksek seviyesine doğru yeni bir artışa neden olabilir.

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz.