AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Günlük Bülten 1.06.2020

10 Mart 2022

GBP Dolar Endeksi Zayıflığından Yararlanıyor

AB ve İngiltere ticaret müzakereleri görüşmelerinde her iki taraftan da çok az hareket bekleniyor. İngiltere’nin hiçbir ticaret anlaşması olmaksızın, hiçbir tarafın istemediği bir durum olmadan AB’yi terk ettiğini görebiliriz.GBP’nin daha yüksek seviyelere çıkmayı giderek zorlaştıracak ve herhangi bir kısa vadeli kazanç muhtemelen temel arka plandan dolayı sınırlandırılacak.

Günlük GBP /USD grafiği paritenin geçen hafta dar bir aralıkta kaldığını gösteriyor. Kısmen daha yüksek düşükler durumu devam ediyor ve kısmen ABD doları karşısında GBP’nin tercih edilmesi Mayıs ayı sonunda yeniden dengelenmesine yardımcı oldu, ancak 1.2306’da% 50 fib geri çekilmesiyle de, daha da olumsuz olması muhtemel görünüyor. Bu seviyenin altında parite 1.2240’a düşebilir.Bu seviyenin altındaki 1.2160 kırılırsa olumsuz baskı pariteyi daha fazla düşürebilir. Paritede talebi olumlu hale getirmek için 1.2362’nin üzerinde bir kırılma ve kapanma gerekir. Tepede 1.2517 ve 1.2648 seviyesi bulunuyor.

Ham Petrol Fiyatları Önemli Direnç Seviyesini Kıramıyor

Ham petrol fiyatları, yukarı yönlü momentum yavaşladıkça kritik bir seviyede durmaktadır. Yılın ilk yarısında 16,01 seviyesinden düştüğü için ham petrol fiyatları yükseldi ve yüzde 120’nin üzerinde yükseldi. Fiyat parametreleri Nisan ortası yükseliş trendini ve 36.65’teki önemli direnci kıramıyor.Ham petrol fiyatları kısa vadede kısa bir geri çekilme meydana gelebilir, satış baskısı 28.70 ile 29.10 arasındaki dar bir destek aralığına doğru azalmaya başlayabilir. Bununla birlikte, bu aralık kırılırsa petrol fiyatları 16.01 seviyesini tekrar test etmek için bir girişimde bulunabilir.Öte yandan, ham petrol fiyatları 28.70-29.10 destek bölgesinden geri dönerse 36.65 seviyesini tekrar test edebilir.Eğer yukarı yönlü momentum devam ederse ve direnç kırılırsa, bir sonraki hedef 45.51 olabilir. Ayrıca, 36.45 ile 29.10 arasında alan oluşması olasılığı da vardır. Bu aralıkta kalırsa petrol fiyatları kısa vadeli bir kararsızlığa işaret edebilir.

Meksika Pezosunda Yükseliş Devam Ediyor

ABD ve Çin arasındaki siyasi gerilimlerin artması yatırımcıları yorgun bırakıyor.USD/MXN düşüş trendi onemli destek de durdu ancak daha fazla kayıp beklenebilir.Meksika Pezosu, artan siyasi gerginliklerin piyasa hissine egemen olduğu bir haftada dolar düşüşlerinin ardından gelişmekte olan piyasa para birimlerine öncülük ediyor.Ekonomiye dair kısıtlamalarının hafifletilmesi, gelişmekte olan piyasa için risk iştahı geri getirdi.Ortalamadan yüksek volatilite genellikle kazançları zayıflatır bu yüzden Peso’nun Mart ve Nisan aylarında Dolar’a karşı baskı altında olduğunu gördük, ancak volatilite yavaşça azalıyor ve bu da Peso’ya yardımcı oluyor.

Teknik görünüme baktığımızda USD /MXN şu anda parite için önemli bir destek noktası gibi görünen % 50 Fibonacci geri çekilmesine yakın hareket ediyor Momentum göstergeleri aşağı yönlü baskının sürdüğünü gösteriyor, bu nedenle 22.00 seviyesinin altındaki bir kırılma, paritenin Mart ayı ortasında önemli bir destek seviyesi olan 21.31’de% 61.8’lik geri çekilmeyi yeniden test edebilir. Bunun seviyenin altında 200 günlük basit hareketli ortalamayı 20.71’de bir sonraki hedef olabilir.Artan yönünde, ilk direnç Çarşamba gününün en yüksek seviyesi olan 22.50 civarında görülebilir ve yukarı yönlü momentumun artmasıyla 23.00 seviyesi görülebilir.22.00’ın üzerinde yeni kazanımlar ve 23.90’da simetrik üçgenin tepesine doğru bir yükselişi doğrulamak için 23.50’nin üzerinde kalıcı olması gerekir.

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz.