AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Günlük Bülten 1.07.2020

09 Mart 2022

EURUSD Simetrik Üçgen Formasyonu İçimde Hareket Ediyor

EURUSD 4 saatlik grafikte üçgen formasyonu içinde hareket ediyor. Paternin kırılması, en yüksek seviyelerin yeniden test edilmesi kapıları açabilir. 4 saatlik grafiğe göre EURUSD son 12 işlem gününde daha düşük ve yüksek en düşük seviyeler yarattı.Parite ayrıca simetrik üçgen olarak da bilinen bu daralan fiyat aralığında tutulduğu sürece nötr kalacaktır. Üçgenin alt seviyesinin altında, 1.1209 olan bir kırılma, son yüksek 1.1422 seviyesinden geri çekilmenin yeniden başlaması anlamına gelecektir ve 1.1148 seviyesine düşüşün önünü açacaktır. Alternatif olarak, bir aralık kopması, kapıları 1.1349 yeniden teste açacak ve bunun üzerinde odak noktası en son 1.1422 seviyesine kayacaktır.

EURCHF Yükseliş Momentumu Artabilir Mi?

EURCHF 50 günlük basit hareketli ortalama desteğinin üzerinde. Haftalık grafikteki düşüş işaretlerini geçersiz kılmak için 1.07’nin üzerinde bir hareket gerekiyor. EURCHF 50 günlük basit hareketli ortalama desteğinin üzerinde. Ancak, görünümün yükselişe geçmesi için paritenin 1,07’nin üzerinde güçlü bir dayanak oluşturması gerekiyor. Günlük grafik 50 ve 100 günlük hareketli ortalamalar yükselişini bildiriyor. Boğa kopuşunun daha güvenilir bir işareti, 1.07’nin üzerinde bir hareket olacaktır. Bu, mevcut ve önceki haftalık mumlara bağlı üst fitiller tarafından sinyal alan alıcı tükenmesini geçersiz kılacak ve şu anda 1.0841’de olan iki yıllık azalan trend çizgisinin direncinin yeniden test edilmesi için kapıları açacak. Aşağı yönde, 1.0608’de bulunan 100 günlük hareketli ortalama seviyesi kırılırsa 1.0503 yeniden test edilebilir.

Nasdaq Kamal Sınırları İçinde Kalmaya Devam Ediyor

Piyasalar, yükselen koronavirüs vakalarına ve muazzam ekonomik belirsizliğe rağmen, ikinci çeyreği yüksek bir seviyede bitirmek için Salı günü daha yüksek kapanmıştır. S&P 500 ve Dow Jones sırasıyla 1998 ve 1987’den bu yana en yüksek çeyrek getirilerini elde ederken, Nasdaq 100 1999’dan bu yana en iyi üç aylık getiriyi gördü. Görünüşe göre, büyük ABD endeksleri kabaca %19,95, %17,75 ve %30 geri döndü. 2000 %25 kazanç kaydetti. Birçok hisse senedi, sektör ve endeks, bugüne kadar diğer önemli risk varlıklarının yanı sıra negatif kalırken, Nasdaq 100, çok az güçlü bileşen tarafından daha da sürüklendiği için birkaç aykırı değerden biridir. 1 Ocak’tan bu yana %14,5’lik şaşırtıcı bir kazancın keyfini çıkaran Nasdaq’ın risk riskine yönelik liderliğini görmek kolaydır. Bu amaçla, Nasdaq 100’ün önümüzdeki çeyrekte büyümeye duyarlı diğer varlıklara öncülük etmeyeceğini öne sürmek için çok az neden var. Bunu göz önünde bulundurarak, Dow Jones ve S&P 500’de var olan oluşumlar gibi ilgili teknik modellerin geliştirilmesinden kaçınmak, daha yüksek bir süreklilik oluşturmanın anahtarı olabilir. Bu nedenle, yükselen bir kanal projeksiyonunun alt sınırına kabaca denk gelen 9,752’deki yakındaki Fibonacci seviyesi, teknoloji ağır endeksinin ayakta kalmasında çok önemli olabilir. Fiyatın altına düşmesi durumunda kayıplar hızlanabilir ve böyle bir gelişme teknik görünümün ciddi şekilde yeniden değerlendirilmesini hak eder. Bununla birlikte, teknik manzara, Dow ve S&P 500 zayıflıktan bahsetmeye başlasa bile, Nasdaq’ın kanal sınırları içinde kalmaya devam ediyor.

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz