AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Günlük Bülten 10.06.2020

10 Mart 2022

Paritede Trend Tersine Dönebilir Mi ?

Dolar Mart ortalarında zirve yaptı ve volatilite daha normal seviyelere döndüğünden ABD Doları zayıflığı devam ediyor. Ancak son zamanlarda USD zayıflığı daha tutarlı ve ABD Doları Endeksi Mayıs ayının sonundan bu yana negatif eğilimine devam ediyor. Buna karşılık, Kanada Doları pandemi öncesi seviyelere dönerek USD/CAD önemli ölçüde düştü.

Parite Salı günü günlük grafikte ters çekiç mumu paterni oluştu.Trendin tersine çevrilmesi, paternin oluşumunun RSI aşırı satım koşulları ile birleşmesi nedeniyle yükseliş görünümünün tekrar oluşması muhtemel. Yukarı yönlü momentumun oluşması sonucunda 1.3465, alıcıların izlemesi için yukarı yönlü hedef haline geldi. Ancak, paritenin daha fazla iyileşmesi için, 09 Mart’ın düşüğü 1.3517’yi kırması gerekiyor.Parite günlük grafikte 1.3517’nin üzerinde kapanmayı başarabilirse, 1.3730 seviyesine kadar teklif bulabilir. Alternatif olarak, paritenin haftalık en düşük 1.3357 seviyesinin altındaki olumsuz görünüm boğa beklentilerini olumsuz yönde etkileyecektir. Böylece patite 1.3315’e düşebilir.

GBPCAD Önemli Destek Seviyesinden Yükseliyor

GBP’nin EUR, JPY, AUD ve USD karşısında ortalaması alan ana İngiliz Sterlini endeksi yaklaşık 3 haftadır yükselişte.Endeksin önemli destek seviyesine yakın bir fiyatlama yapması endeksi satış baskısına sokabilir ve GBP görünümü zayıflayabilir.Son satış baskısına rağmen, fiyatlar günlük grafikte 1.6851 – 1.6920 bükülme noktasını test ettiğinden GBP/CAD baskın bir yükseliş eğiliminde olmaya devam ediyor. Ağustos ayından bu yana artan destek, yukarı doğru bir eğim sunuyor. Bu durumda, eğer bu iki teknik engel tutarsa, GBP/CAD burada bir dönüm noktası olabilir. Bu, 1.7184 – 1.7277 arasında yeni direniş olarak ön plana çıkabilen eski desteğin yeniden ziyaret edilmesine kapı açabilir.

AUDJPY Yeni Yüksek Düşükler İçin Bekliyor

AUDJPY, Çin TÜFE ve ÜFE verilerinin tahmininden daha zayıf olması nedeniyle düştü fakat paritenin önemli destek seviyesini kıramadığından dolayı düşüş görünümü zayıf kalıyor. Paritenin 74.50 -74.40 destek bölgesini aşağı yönlü kırabilirse 73.75’te ki yükselen bir trend çizgisine ulaşabilir. Eğer görünüm zayıflığa 73.75’te devam ederse 71.93 seviyesine dönebilir.Yükseliş görünümü 75.75 seviyesinin kırılması ile başlayabilir ve kısa vadede 76.80 seviyesine ulaşabilir 76.80 seviyesinden momentum artışı AUDJPY Mart 2019’un en düşük seviyesi olan 77.50 seviyesine getirebilir.

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz.