AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Günlük Bülten 10.07.2020

09 Mart 2022

NZDUSD Yeni Yüksekler Mümkün Mü?

Başbakan Jacinda Ardern’in Çin ile dengeleme yasası, ticarete duyarlı Yeni Zelanda Doları için daha fazla kazanç sağlayabilir. Yeni Zelanda’nın en büyük ticaret ortağı ile olan ilişkinin verimli ve sağlam kalmasını sağlamak istediği giderek daha fazla anlaşılıyor. Çin, Yeni Zelanda’nın ihracatının % 23’ünü ve turizm harcamalarının yaklaşık %19’unu oluştururken, bu önemli ilişkideki bir kırılma yerel ekonomi için yıkıcı olacaktır. Bununla birlikte, Pekin ile siyasi anlamda iyi ilişkiler Yeni Zelanda Doları’nın ana muadillerinden daha iyi performans gösterdiğini ve yıllık yükseklere doğru tırmanmaya devam ettiğini görebilir.

NZDUSD döviz kurunun Azalan Üçgen konsolidasyonunda tepesindeki kırılma, Haziran ayı ortasında 0.6585 kriz sonrası yüksek seviyeyi test etmek için pariteyi% 38.2 Fibonacci’nin 0.6550 üzerine itti. Momentum göstergesi pozitif bölgeyi güçlendirmeye devam etmesine rağmen, RSI’nın gelişimi, osilatör aşırı alım bölgesine tırmanmaya çalışırken % 78.6 Fibonacci’de 0.6480 desteklenecek kısa vadeli bir düzeltme potansiyeli olduğunu ima ediyor. Haziran ayının en yüksek seviyesindeki 0.6550 direnç seviyesinin günlük kapanışı, alıcıları teşvik edebilir ve Aralık ayının en yüksek seviyesini 0.6755 test etmek için NZDUSD için bir yol açabilir. Mart ayının en yüksek seviyesinin altında bir düşüş ve kapanış 0.6448, 2014 yüksekliğinden uzun vadeli düşüş trendinin yeniden başlamasına işaret edebilir ve potansiyel olarak 200 günlük hareketli ortalamada 0.6335 destek için keskin bir düşüşe yol açabilir.

Parite Yükseliş Momentumunu Arttırdı

USDCAD, yükselişini 1.3600 seviyesinin üzerine çıktı, çünkü riskten korunma hissi bu Cuma günü piyasaların ana teması olmaya devam ediyor ve ABD doları talep görmeye devam ediyor. Ayrıca, saatlik grafikteki teknik kurulum da en az direnç yolunun yukarı doğru göründüğünü göstermektedir. Parite 1.3588’de düşen trend çizgisi direncinin saatlik kapanışını takiben yükseliş bayrağı patlaması gösterdi. Boğa formasyonu, Kanada’daki istihdam verilerinin hayal kırıklığına uğraması ve ABD dolarının güvenli liman teklifleri çekmeye devam etmesi durumunda 1.3700 civarındaki kalıp hedefin test edilmesine neden olabilir. Aşağı yönde, 200 saatlik hareketli ortalama seviyesi ve yükselen trend çizgisi desteğinin çakıştığı 1.3580 civarında herhangi bir geri çekilme sınırlandırılabilir. İkincisinin altındaki bir kırılma, 50, 100 ve 21 saatlik hareketli ortalama seviyelerinin güçlü birleşmesi olan 1.3555-50 bölgesine doğru keskin bir düşüşe neden olabilir. Mart ayının en üst seviyesindeki kırmızı çizgisinden kritik düşüş direncini test ediyor.

AUDNZD Yeni Düşükler İçin Hazır

AUDNZD, fiyatın potansiyel bir OBO formasyonunun boyun çizgisini ihlal etmesi durumunda devam eden düşüşler için hazırlanıyor.Günlük grafikte parite OBO paterni oluşturdu fiyat 1.06 seviyesinde kuşkusuz boyun çizgisinin üzerinde olduğu için 200 günlük hareketli ortalamanın 1.0560 hemen üzerinde şekilleniyor gibi görünüyor. Hem RSI hem de Momentum göstergeleri düştüğü için boyun çizgisinin kırılması daha fazla görünüyor. OBO paterninin doğrulaması için 200 günlük hareketli ortalama seviyesinin altında bir günlük kapanış gereklidir ve potansiyel olarak% 61,8 Fibonacci’ye yani 1.0330’e doğru bir düşüşe neden olabilir.

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz