AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Günlük Bülten 10.08.2020

07 Şubat 2022

EURUSD Çift Tepe Sonrası Geri Çekilmeye Devam Edebilir Mi ?

EURUSD’deki rallinin hız kaybetmiş olabileceğini ve Perşembe günü ulaşılan çok ayın en yüksek seviyesi olan 1.1916’nın ara zirve olabileceğini gösteriyor. Günlük grafik, göreceli güç endeksi ve yavaş stokastikte düşüş eğilimi gösteriyor. Bir gösterge, daha yüksek dipler, daha yüksek fiyatlar yerine daha düşük zirveleri grafiklediğinde ve yükseliş momentumunun gerilemesinin işareti olarak kabul edildiğinde düşüş eğilimi ortaya çıkar. Buna ek olarak, Cuma günkü % 0,78’lik düşüş, Perşembe günkü düşüş mumunu işaret ettiği yükseliş trendinin tükenmesini doğruladı ve kısa vadeli bir yükselişten düşüşe eğilim değişikliğini doğruladı. Bu nedenle, bu hafta daha güçlü bir geri çekilme görülebilir. Önemli Destek seviyesi olan 1.1696′ ya geri çekilme yaşanabilir ve bu, ihlal edilirse günlük grafikte çift tepeyi onaylayacak ve 1.1482 için kapıları açabilecek. Yukarı tarafta 1.1916, boğalar için yenilmesi gereken seviyedir.

Altın Rallisi Devam Edebilir Mi ?

Altın rallisi devam etti ve geçen hafta ilk kez 2.000 seviyesinin üzerine çıktı. Boğalar tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2.075’e yükselmeye devam ettiğinden, bu ralli psikolojik seviyede de yavaşlamadı. Perşembe günkü işlem gerçekten güçlü bir yükseliş hareketinin ardından Cuma günü gerileme gelişti. Cuma günü fiyat hareketi şu anda bir düşüş mumu olarak görülüyor ve bu da önümüzdeki haftanın başlarında devam eden bir geri çekilmeye yol açabilir. Daha büyük soru, fiyat hareketi destek bulduğunda ne olacağıdır boğalar, belirgin bir yeniden giriş yapacak mı? Altın fiyatları 2.023 destek seviyesini kırması ve günlük kapanış yapması durumunda 2.000 ve 1987.95 seviyesine geri çekilmesine neden olabilir bu seviyenin altında 1941.25 seviyesine kadar geri çekilmenin önü açılabilir. Yükseliş trendi boğaların 2.040 seviyesini kırması ile çekiş kazanabilir ve değerli metal 2.077 ve 2.100 seviyelerinin testi gündeme gelebilir.

Bakır Fiyatları Geri Çekilmeye Devam Edebilir Mi ?

Bakır fiyatları, jeopolitik gerilimler küresel büyümeyi baskıladığından,önemli direnç seviyesinden geri çekilmiş gibi görünüyor. Ayrıca Peru üretimi son 3 ayda önemli ölçüde arttığından, tedarik zinciri sorunları bakır üzerinde baskı oluşturuyor olabilir. Peru üretimindeki kayda değer bir artış Şili bakır üretiminde mütevazı bir düşüşü başarılı bir şekilde dengeliyor gibi göründüğünden, bakırın nispeten düşük performansından arz ve talep dinamikleri sorumlu tutulabilir. ABD ve Çin arasındaki jeopolitik gerilimler, birden fazla ülkedeki ikinci bir koronavirüs enfeksiyonu dalgası ile birleştiğinde, küresel olarak doğrulanmış vaka sayısı 18,5 milyonun üzerine çıkarken, küresel büyümeyi ağırlaştırabilir. Yatırımcılar dünyanın en büyük iki ekonomisi arasındaki gelişmelere odaklandıklarından bakır fiyatları 2019 yılının yüksek seviyesinden önce durmaya devam edebilir.

Teknik görünüme bakıldığında, fiyat dört aylık Yükselen Kanal içinde fiyatlanmaya devam ettiğinden, bakır fiyatlarının görünümü yukarı yönde devam ediyor. Bununla birlikte, RSI 60’ın altına düşmesi kısa vadeli bir geri çekilme var gibi görünüyor. Kanal desteğindeki bir kırılma, fiyatın aylık en düşük seviyeye 6223 düşmesine neden oldu, RSI 50’nin altına düşebilir ve muhtemelen 5962 seviyesine sürekli bir düşüşe denk gelir. Ayrıca RSI nötr orta noktasını kesemezse yükseliş ivmesi yoğunlaşabilir ve Ağustos’un düşüğü 6223 destek seviyesinden potansiyel olarak 2019’un yükseği 6613 seviyesine kadar yükselmesine neden olabilir.

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz