AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Günlük Bülten 10.09.2020

03 Şubat 2022

BTCUSD 10000 Seviyesinde Destek Bulabilecek Mi?

Yeni koronavirüs salgınına yanıt olarak olağanüstü mali ve parasal teşvik önlemlerinin sağlanması, yıllık en düşük seviye 4000’den % 212’nin üzerinde yükselen Bitcoin’in fiyatının % 212’nin üzerinde artması ile fiyat kısa vadeli düşüş eğilimi yaşadı. Yıllık en yüksek seviyeden son % 26’lık düşüş, sadece kısa vadeli bir geri çekilme olabilir ve 10.000 seviyesindeki psikolojik destek, potansiyel olarak yükseliş trendini sürdürmek için fiyatın yönü hakkında belirleyici olabilir. Bitcoin fiyatları vadede oldukça belirsiz bir görünüm sergiliyor ancak fiyat, önemli psikolojik desteğin üzerine olası bir Ayı Bayrağı modelini ortaya çıkarabilir. Bayrak desteği 9926 seviyesinin altında bir günlük kapanış ve 2017 düşüş trendinin orta noktası, düşüş eğilimini doğrulayabilir; dolaylı ölçülen hareket, BTCUSD’nin 200 günlük hareketli ortalama seviyesi 9087 ile Mayısın düşük seviyesi 8101 test etmek için fiyatlanabilir. Bununla birlikte, negatif RSI ayrışması, Ağustos’un yükseği 12490’dan 3 haftalık düşüşün güç kaybettiğine işaret ediyor. Bitcoin fiyatı haftayı psikolojik olarak önemli olan 10.000 seviyesinin üzerinde kapatması durumunda muhtemel alıcıları teşvik edebilir. Bu nedenle, alıcılar 4 Eylül’de test edilen 10644 direnç seviyesinin üstesinden başarıyla gelebilirse, yükseliş trendi devam edebilir. Ağustos’un günlük düşük seviyesi 11053.8 üzerinde bir günlük kapanış, muhtemelen yılın en yüksek seviyesini 12490 yeniden test etmek yükselebilir.

USDCAD Faiz Kararı Sonrası Önemli Bölgede Destek Bulabilir Mi?

Dünkü Kanada Merkez Bankası faiz kararı, güçlü bir Kanada Doları fiyatlanmasına neden oldu. Bu durum paritenin önemli bir bölgeye geri çekilmesine izin verdi ve Ağustos sonunda direnç seviyesi olan bu seviye destek olarak yeniden kullanılabilir. Boğalar USDCAD paritesini yükseltmeye devam edebilir mi? Piyasada USD yükseliş teması olması durumunda parite yeni yükseliş eğilimi yaşayabilir. Parite geçen hafta 1.3000 psikolojik düzeydeki destek tutulduktan sonra, alıcılar önceki hafta destek alan aynı 1.3130-3150 alanına hızlı bir yükseliş gösterdi. Hatta bu bölge geçici de olsa bir miktar direnişe neden oldu; ancak USDCAD boğaları bu haftanın erken bölümünde güçlü bir yukarı yönlü kırılma sergilemek için geri döndü ve fiyatların bu sabah ki Kanada Merkez Bankası faiz kararı öncesinde 1.3250 alanına yükselmesine izin verdi. Kanada Merkez Bankası faiz kararından sonra, parite fiyatları 1.3130-1.3150 civarında önemli bölgeye düştü ve biraz destek göstermeye başladı. Bu bölge geçilemezse parite tekrar 1.3250, 1.3315 seviyelerinin test edilmesine neden olabilir. Bu seviyeyi geçmek için boğalar mücadele verecektir bu seviyenin üstünde 1.3400 seviyesine doğru yükselen bir yapıya parite dönebilir.

NZDUSD Yükseliş Eğilimi Tükeniyor Mu ?

Yeni Zelanda doları, USD’nin G-10 para birimlerine karşı güçlenmeye başlaması ve üçüncü çeyrekte yaşanan aşağı yönlü fiyatlanmadan çıkmasıyla Amerikan doları karşısında kayıplarını arttırıyor. NZDUSD, haftalık önemli direnç bölgesine 0.6785 civarında yaklaştığından bu yana keskin bir düşüş yaşadı. Bu direnç seviyesi önemlidir çünkü fiyat daha önce bu seviyeye yaklaştı ve şimdiye kadar yukarı yönlü kırılamadı. Teknik görünüme baktığımızda günlük grafikte, son dönemdeki düşüş hareketinin sebebi fiyatın güçlü bir yutan ayı paterni oluşturmadan önce trend çizgisi desteği 0.6785 seviyesine yaklaştı. RSI negatif ayrışma gösterdiği gibi, devam eden bir düşüş eğilimini güçlendirmektdir. Ayrıca aşağı yönlü MACD düşüş eğilimini destekleyebilir. Kısa vadeli destek 0.6585’te, bu seviyenin kırılması durumunda 0.6480 ve 0.6373 seviyesi test edilebilir. Ancak, 0.6585’e doğru güçlü bir hareket oluşmazsa, yükseliş eğiliminin tekrar masaya dönmesine sebep olabilir,0.6785 ve 0.6940 test edilebilir.

CADJPY Düşüş Eğilimine Devam Edebilecek Mi?

CADJPY, fiyatı yükselen kama desteği ve 21 günlük hareketli ortalama seviyesi 80.60 kolayca kırıldıktan sonra düşüşünü aylık en yüksek seviye olan 81.44 seviyesinden devam edebilir. Bununla birlikte, RSI henüz Mart ayı aşırılıklarından uzanan yükseliş trendinin altına düşmedi ve MACD göstergesi nötr orta noktasının sıkı bir şekilde üzerinde seyretmeye devam ediyor, bu da satış baskısının önümüzdeki günlerde azalmaya başlayabileceğini gösteriyor. 22 Temmuz kapanışında 79.83 destek ve trendi belirleyen 200 günlük hareketli ortalama seviyesi 79.75 sağlam kalırsa, yükseliş trendinin yeniden başlaması mümkün olabilir. 21 günlük hareketli ortalama seviyesi 80.60 üzerindeki bir günlük kapanış, muhtemelen Ocak ayının en düşük seviyesi 82.13 yeniden test edilebilir. Bu seviyenin üzerinde bir kırılma, potansiyel olarak fiyatın Azalan Üçgenin kırılması ile oluşacak ölçülen harekete göre 84.10 seviyesinin test edilmesine neden olabilir. Alternatif olarak 200 günlük hareketli ortalama altındaki bir kırılma, daha önemli bir düzeltmeye neden olabilir ve muhtemelen fiyatı 77.87 destek seviyesine doğru yönlendirebilir.

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz