AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Günlük Bülten 11.05.2020

10 Mart 2022

EURUSD Trend Çizgisi Desteğine Yakın Hareket Ediyor

Euro geçtiğimiz hafta,Avrupa Komisyonu, Euro bölgesi ekonomisinin Covid-19 pandemisi nedeniyle hem kamu borcunun hem de bütçe açıklarının artacağı için bu yıl rekor %7,7 oranında küçüleceğini tahmin etti. Bu durum piyasalar tarafından Avrupa’nın Büyük Buhran’dan bu yana emsalsiz bir ekonomik çöküş yaşama ihtimali gündeme getirdi ve EURUSD cinsinden 24 Nisan’dan bu yana ilk kez pariteyi 1.08 seviyesinin altına indirdi.

Şimdilik, ECB, Euro Bölgesi’nin koronavirüsün yayılmasının neden olduğu ekonomik acıyı hafifletmeye çalışan tek oyuncu gibi görünüyor ayrıca Euro Bölgesi hükümetleri ortak bir mali program konusunda hala anlaşamadılar.Amerikan vadeli CFTC Euro’ya dair pozisyonlara baktığımızda net kısa pozisyonların önceki haftaya artış yaşandığı görülmektedir.

Teknik görünüme gelince, parite şimdi trend çizgisi desteğine yakın.Destek seviyesi kırılırsa 1.0636 Mart düşüğünü test edebilir ancak parite 1.0880 direnç seviyesinin üzerinde tekrar yükseliş görünümüne dönebilir.

Paritede Düşüş Görünümü Sağlam Gözüküyor

Japon Yeni, ABD Doları karşısında güçlü görünümü gösteriyor fakat hareket sınırlı kalıyor. Geçen hafta kırılan düşüş trendi yeni düşüklerin oluşma ihtimalini arttırıyor.Parite tekrar 107.69-105.35 aralığına dönmüş gibi görünüyor ve bu da aralığın alt sınırına yakın dönemde odaklanmaya devam edeceğini gösteriyor. Günlük veya haftalık kapanış bazında kırılması dolar için aşağı yönlü olabilir ve Mart’ın en düşük seviyesi olan 103’ün altına yeniden odaklanabilir. Günlük aralıkların son derece dar olduğu ve bu piyasanin sonuç olarak oldukça kararsız göründüğünü gösteriyor. Bu önemli aralığın kısa vadede önemli olarak kalması beklenmektedir.

Teknik görünüme baktığımızda 20 Şubat’tan itibaren daha büyük düşüş eğiliminin hala devam ettiğini söyleyebiliriz. Kısa vadede teknik görünüme baktığımızda paritede 106.20 altında satış görünümünü 105.00 seviyesine kadar uzatabilir. Şu aşamada paritede 107.50 seviyesi kırılmadığı sürece satış baskısının sürmesi bekleniyor.

USDCAD 1.4000 Seviyesinin Altında Zayıflığa Devam Ediyor

Kanada Doları ayın başında kayıplarını arttırdıktan sonra zayıf görünümünü telafi etti.Dolar gücünün etkisine rağmen, USDCAD Mart zirvesinden sonra düşüş gösteriyor. USDCAD bu hafta direnç kaybetti ve ayın başında maruz kaldığı kazançların çoğunu tersine çevirdi. Sonuç olarak, parite önümüzdeki haftalarda Amerikan Doları zayıflığının işareti olabilir.Ham petrol fiyatlarında ılımlı bir toparlanma nedeniyle Kanada Doları’nın lehine değişiyor gibi görünüyor. USDCAD Mart’taki yükselişinin ardından yavaşça aşağıya indiği ve ancak eldeki temalar parite için başka bir kayıp dizisine dönüşebilir.

Teknik görünüme baktığımızda paritede 1.3920 seviyesinin altında 1.3855 civarına düşebilir. USDCAD 1.3855 de bir miktar toparlandığını görebiliriz.1.40 seviyesi önemli bir direnç seviyesi olarak gözüküyor bu seviyenin üzerinde 1.4080 ve 1.4150 seviyeleri görülebilir.1.3855’teki desteğin altında bir kırılmayı, daha fazla kayıp için kapıyı açabilecek ve potansiyel olarak USDCAD 1.3810 ve 1.3600 seviyesine kadar düşebilir. 1.3855 kısa vadeli önemli destek seviyesi olmaya devam edebilir

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsinize