AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Günlük Bülten 11.06.2020

10 Mart 2022

Petrol Önemli Bir Teknik Kalıp Oluşturuyor

Asya seansında petrol fiyatları düşüş eğilimi ve büyük bir düşüş eğilimi için teknik bir formasyon oluşturuyor.WTI saatlik grafikte OBO formasyonu oluşturdu. Boyun çizgisi desteğinin altındaki kırılma düşüş eğilimini doğrulayacaktır.Petrol fiyatları büyük ölçüde 37 ila 40,50 arasında dar bir aralıkta sınırlı fiyat hareketi yapıyor. Çarşamba gününün en yüksek seviyesi olan 40 dolarlık gerileme ile WTI, OBO formasyonunun sağ omzunu oluşturuyor.Boyun çizgisi desteğinin altında 37.59 dolarlık bir kırılma, baş ve omuzların bozulmasını teyit eder ve 34.75 seviyesine kadar düşüşlerin önü açılabilir. Yukarı tarafta, Çarşamba günkü 39.91en yüksek seviyesi boğalar için geçilecek seviyedir. Buradaki bir kırılma, son 40.50 seviyesini yeniden oluşturabilir.

Agesif Borsa Satışları Euro’yu Zayıflatabilir

Asya hisse senetleri ve ABD ve Avrupa hisse senedi vadeli işlemleri, muhtemelen ABD ekonomisi ile ilgili endişelerin devam etmesi nedeniyle düştü.Fed. Çarşamba günü düzenledikleri politika toplantısında ekonomiyi 2020’de% 6,5 oranında küçülme ve işsizlik oranının yıl sonunda % 9,3 olmasını öngörüyorlar. Sonuç olarak, dolar EUR ve NZD gibi büyüme bağlantılı para birimlerine karşı güvenli liman özelliği gösteriyor Bu arada, anti-risk yen dolar karşısında değer kazanıyor. FX piyasası eylemi klasik riskli görünüm sergiliyor. EURUSD, Avrupa ve Amerika seansinda borsa duyarlılığı iyileşmezse teknik tablolarda belirtildiği gibi daha derin bir düzeltme görebilir.

EURUSD, günlük grafikte 2018’den düşüş direncinden döndü Bu, 1.1384 – 1.1336 arasında direnç sağlıyor Trend çizgisi fiyatların olduğu yerler ile Mart ayı zirveleri arasında yer alıyor 1.1446 – 1.1496. EURUSD, Mayıs ayı sonundan itibaren artan desteğin kırılma riski taşıdığı için durma noktasına geliyor.Parite 1.1336 seviyesini kırması 1.1213 – 1.1239 destek noktasına doğru gönderebilir. Euro 1.1213 seviyesinden aşağı inerse, bu, geçen aydan bu yana agresif kazanımların tersine çevrilmesine yol açabilecek daha derin bir ayrışmayı katalize edebilir. Bu daha sonra, 1.1147 testine ve ardından 1.0981 – 1.1003 destek alanına kapı açabilir.

S&P 500 Düzeltme Görünümü Sergiliyor

Endeks piyasadaki büyük seviye kritik bir testin eşiğinde.Ayılar görünümü ele alıyor önemli bir hareket beklentisiyle.
Pandemiye dair krizin düşmesinden bu yana borsalar iyi performans gösteriyor. S&P 500, Mart ayının başlarındaki zirvelerin üzerinde kırıldı ve günlük kapanış yaptı.Bununla birlikte, fed ile ilgili piyasalarda bir miktar hayal kırıklığı ve ABD’de ve daha geniş küresel ekonomide V şeklinde bir iyileşme beklentileri var gibi görünüyor

Teknik olarak, fiyat kritik bir alanda ivme kaybettiği ve söz konusu direnci kırdığı için grafik görünümü zayıflıyor. Piyasa çok önemli bir günlük mum yarattı daha sonra yükseliş görünümü tükendi. Bu durum tam bir düzeltme anlamına gelecektir.Endeks % 62,8 fibo seviyesine düşebilir. 2.950 şimdi piyasalar tarafından önemli bir olumsuz hedef olarak belirlendi.

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsinize