AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Günlük Bülten 11.09.2020

03 Şubat 2022

Gümüş Fiyatları Konsolidasyon Eğiliminden Çıkabilecek Mi?

Ağustos’un en yüksek seviyelerinden sonra gümüş, altın gibi konsolidasyon eğiliminde. Bu durum ABD Doları’nın Mart ayından bu yana hızlı düşüşleri durdurmasının ardından geldi. Ayrıca, gümüş oynaklığı Ağustos’un en yüksek seviyelerinden bu yana azaldı ve XAGUSD’deki yatay hareket görünümü ile uyuşuyor. Teknik olarak günlük grafik, gümüşün Temmuz ayındaki güçlü yükselişinden sonra bir simetrik üçgen oluşumunu gösteriyor. Fiyat aralığı daralmaya devam ettikçe bir kırılma olması muhtemeldir. Simetrik üçgenler ya yukarı ya da aşağı kırılabilir, ancak genellikle bu durumda daha fazla yükselişe işaret edecek olan önceki eğilimin devam etmesini tercih etmek doğru olabilir. Fiyat şu anda 27.00 psikolojik seviyesine yakın işlem görüyor ve buradan üçgenin tepe seviyesine kadar yükselebilir. Bu direncinin üzerine çıkarsa, 29.39 seviyesine doğru yükseliş eğilimi artabilir. Ayrıca RSI 50 seviyesinin biraz üzerinde yükselmeye devam ediyor. 50 RSI seviyesi, bu yılın Mayıs ayından bu yana aşılmadı, bu da fiyatın 50 desteğinden sıçrayabileceğini ve orta vadeli yükseliş ivmesini sürdürebileceğini gösterebilir. Düşüş görünümüne bakacak olursak, 25.94 % 61.8 Fibonacci seviyesinin kısa vadeli destek olarak karşımıza çıkıyor. 25.94’ün altında bir kırılma, 24.38 desteğine kadar düşebilir.

Petrol Fiyatları Potansiyel Ayı Görünümü Sergiliyor

Piyasa oynaklığıyla birlikte talep endişeleri arttıkça, ham petrol fiyatları yükseliş görünümü zayıflıyor. Ham petrol fiyatlarındaki hareket, bu ay şu ana kadar önemli ölçüde düşüş kaydetti. Emtia, 43.00 seviyesindeki teknik direnci kırdıktan sonra Ağustos’un kapanış seviyesinden % 10’dan fazla düştü. Bu düşüş, Mayıs ayından bu yana yüksek diplerin oluşturduğu yükseliş eğilimini geçersiz kılmış gibi görünüyor. Talep endişeleri arttıkça ve piyasa duyarlılığı görünüşte coşkulu halinden bozulmaya başladıkça, S&P 500 VIX Endeksindeki keskin yükselişin yanı sıra ham petrol fiyatları da düştü. Son zamanlarda yaşanan ham petrol satış baskısı akışı, emtiayı, Mayısın yüksekleri ve Haziran’ın düşükleri ile uyumlu olan 36.00 fiyat seviyesinin yakınında bulunan teknik desteğe itti. Petrol fiyatı hareketi şimdi düşüş eğilimi gösteren hareketli ortalama geçiş tehdidiyle karşı karşıya. Özellikle, orta vadeli 50 günlük hareketli ortalama, petrol fiyatlarındaki toparlanma tersine dönerken, 200 günlük uzun vadeli hareketli ortalamanın altından geçmeye başlayabilir. Bu yaklaşan büyük düsüş, ileriye dönük potansiyel ham petrol satış baskısını şiddetlendirebilir, özellikle de piyasa oynaklığı yükselmeye devam ederse ve yatırımcı duyarlılığı daha da kötüleşirse. Bununla birlikte, ayılar 36.00 seviyesini aşabilirse ham petrol zayıflığı hızlanabilir. Bu, bir sonraki olası olumsuz hedef olarak 31.50 dolarlık bölgeyi test edebilir.

AUDUSD Teknik Ve Temel Görünümü Karışık Eğilim İçerisinde

Avustralya’nın en kalabalık ikinci eyaletinde Covid-19 kilitleme önlemlerinin uzatılması, ülkenin gelişmekte olan ekonomik iyileşmesini ciddi şekilde engelleyebilir. Avustralya Merkez Bankası’nın para politikasına yönelik bekle ve gör yaklaşımı, AUD’yi desteklemeye devam edebilir. Ayrıca politika yapıcıları 6 Ekim’deki toplantılarında daha fazla teşviği işaret ederse, merkez bankasının Eylül toplantısından sonraki tutanakları, AUD için potansiyel yükselişi sınırlayabilir. AUDUSD Yükselen Kanal desteğinden çıktıktan ve 5 Ağustos’un en yüksek seviyesi 0.7241 üzerinde kapanmasının ardından 0.7573 doğru tırmanmaya devam edecek gibi görünüyor. RSI’da görülen gizli yükseliş sapması, yükselen yükseliş momentumuna işaret ettiğinden, AUDUSD paritesi yıllık en düşük 0.5506 seviyesinden yükselişte olduğu gibi, 21 günlük hareketli ortalama fiyatı da daha yüksek eğilim pariteyi yönlendirebilir. 2019’un en yüksek seviyesi 0.7295 üzerinde bir günlük kapanış, muhtemelen aylık en yüksek seviyeye 0.7413’e doğru fiyatlanabilir ve bunun üzerinde bir kırılma, psikolojik olarak önemli seviye 0.7500 seviyesine paritenin yükselmesine neden olabilir. Paritede 03 Ağustos’tan itibaren 0.7200 yükselen trend çizgisi, önemli bir destek haline geldi. Bu seviyenin altında bir kırılma 0.7158 ve 0.7124 seviyelerinin test edilmesine neden olabilir.

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz