AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Günlük Bülten 12.05.2020

10 Mart 2022

AUDUSD ‘de Teknik Olarak Düşüş Eğilimi Artabilir

Coronavirus salgını nedeni ile fiziki altına olan talebin düşmesi ve kuvvetlenen global dolar talebi Avustralya Doları’nın, Dolar karşısında değer kaybetmesine neden olabilir. Dünyanın bazı bölgelerinde ekonomilerin yeniden açılması ve ABD-Çin gerginliklerinin hafifletilmesi konusundaki son iyimserlik Aud üzerinde etkisi sınırlı kaldı. ABD doları, ikinci koronavirüs enfeksiyonu dalgasıyla ilgili endişeler karşısında talep görmeye devam etti.

Teknik görünüme baktığımızda Bearish Bat düşüş formasyonu oluşturan paritede 0.6560 seviyesi üzerinde günlük kapanışlar gelmediği sürece düşüş devam edebilir.Teknik olarak 0.6560 seviyesi üzerinde günlük kapanış yapmadığı sürece parite 0.6390 ve 0.6250 seviyesine kadar düşüş yaşayabilir. Asıl formasyon hedefi olan 0.6020 seviyesine kadar uzun vadede paritede düşüşler hız kazanabilir. 0.6560 üzerinde günlük kapanışlar pariteyi 0.6668 seviyesine taşıyabilir.

Dolar Endeksi Altın Fiyatlarında Yükselişi Engelliyor

ABD Tarım Dışı İstihdam raporuna verilen sınırlı tepki sonrasında altının fiyatı dar bir aralıkta kalmış gibi görünüyor ve kıymetli metal, gelişmiş ekonomilerin V şeklinde iyileşme olasılığı altın yükselişini sınırlandırabilir.Ekonomilerdeki büyük Kilitlemenin zirveye çıktığı anlaşıldığı için yatırımcı güvenini geri piyasaya gelme ihtimali altın fiyatlarında kazanımları sınırlıyor.Düşük faiz oranlı ortamın balon merkez bankası bilançoları ile birlikte altın piyasası için bir dayanak noktası görevi görebilir fakat yatırımcılar farklı alternatif yatırım araçları aramaya başlaması altın fiyatlarının konsolidasyon aralığında hareket etmesine neden oluyor. Ayrıca USD Endeksindeki büyük ralli beklentileri altın fiyatında zayıflığın artmasına neden olabilir dolayısıyla, önümüzdeki günlerde kıymetli maden piyasası için zayıf görünüm başlayabilir.

Teknik görünümü baktığımızda günlük grafikte, üçgen ve kama formasyonları iyi çalıştı ve 80 USD’nin üzerinde değerli metal yükseliş yaşadı.Şimdi düşüş beklentisinin artması altının 1640 ve 1575 seviyelerine kadar düşüşleri arttırabilir. Tekrar altın fiyatlarında 1710 üzeri günlük kapanışlar gelmediği sürece yükseliş eğilimi sınırlı kalmaya devam edebilir.

Endeks Büyüme Rakamlarını Bekliyor

DAX haftanın başında hafif bir kayıpla kapandı. Yatırımcılar Almanya’daki ikinci korona enfeksiyonu dalgasından korkuyor.Cuma günkü kazanımlardan sonra, Alman borsalarındaki durum haftanın başında kötüleşti. Almanya ekonomisini geçen hafta yeniden açmaya başladı. Bu, hisse senedi fiyatlarına kısa vadeli bir düşüş hissiyati oluşturacak ikinci bir enfeksiyon dalgası tehlikesini artırma eğilimindedir.Endeks Nisan başından bu yana iki teknik seviye arasında dalgalanmanın ardından, endeks 10.900 civarında dirençten 10.200’e yakın bir destek aralığı oluşturmuş gibi görünüyor. Bunu göz önünde bulundurarak, üst sınırın üzerinde daha fazla hacimli yükseliş gösterebilir.Teknik görünüm ne olursa olsun, endeks önemli bir teknik yükseliş yaşamdan Alman ve Euro Bölgesi GSYİH verilerini bekliyor olacak.

Teknik görünüme baktığımızda dünkü gerilemeye rağmen grafik görünümü yükselişini sürdürüyor. DAX hala en önemli hareketli ortalamalarının üzerinde yükselişini sürdürüyor. Endekste 10.771 seviyesi ve 10.618 seviyesi kısa vadeli destek olarak takip edilebilir. Şu aşamada 10.900 direnci üzerinde fiyat hacimli yükseliş yaşamadığı sürece yeni yüksekler 11.041 seviyesine kadar sınırlı kalacaktır.

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsinize