AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Günlük Bülten 12.06.2020

10 Mart 2022

FTSE 100 Derin Bir Düşüşün Eşiğinde

FED toplantısı sonrasında azalmaya başlayan küresel risk iştahına, İngiltere tarafında yaşanan büyüme, artan borç yükü ve Brexit gibi belirsizlikler eklendiğinde FTSE 100 endeksi için görünüm pek de olumlu olmayabilir. İngiltere Merkez bankası Coronavirus nedeni ile ekonomik aktiviteye yansıyan durgunluğun V şeklinde bir toparlanma ile gerçekleşeceğini öngörse de HM Treasury tarafından yapılan anketlerde daha pesimistik sonuçlar ortaya çıkıyor. HMT anketine göre Coronavirüs salgını Birleşik Krallık’ın kamu maliyesi ve refah düzeyinde 2024 yılına kadar izler bırakacak.İngiliz Merkez Bankası tahminlerine göre işsizlik rakamları bu yıl %10 seviyelerine ulaşacak. Ekonomist tahminlerine göre sadece havacılık sektöründe önümüzdeki 3 ay için 70.000 işten çıkarma olması bekleniyor.Rics anketlerine göre ise konut fiyatlarında önümüzdeki 3 ay içerisinde %46 gerileme beklenmekte. Politik tarafta ise başbakan Boris Johnson, Coronavirus salgını nedeni ile alınması gereken önlemleri geç hayata geçirdiği için eleştirilerin odağında.Tüm bunlara ek olarak Brexit belirsizliğini de yaşayan Birleşik Krallık’da suların pek durgun olduğu söylenemez.

FTSE 100 endeksine teknik olarak baktığımızda uzun vadeli grafiklerde, Coronavirus salgını ile kırdığı yükseliş trendine doğru düzeltmesini yapan endeks Dört saatlik grafikte 5 dalgalı yükseliş hareketi sona ermek üzere. Trend desteğini test eden endeksin 5940 desteğini kırması ile düşüşler hızlanabili rve 5830, 5300,5150 ve formasyon hedefi olan 4600 seviyelerine doğru düşüş görülebileceğini düşünüyorum.

NZDUSD Üç Aylık Yükselişi Son Buldu

Yeni Zelanda Doları’nın ana muadillerine karşı mitingi, tanıdık bir direnişe maruz kalması nedeniyle risk altında olabilir.NZD/USD aşırı alım bölgesine yükseldi, ancak altı yıllık düşüş trendinde başarısız oldu. Son zamanlarda piyasada iyimserlik ve ABD Doları zayıflığının Yeni Zelanda Doları’na büyük fayda sağladığını söyleyebiliriz, çünkü Mart ayında belirlediği 5 yılın en düşük seviyelerinden kurtuldu Ancak, bu son artış, Başbakan Jacinda Ardern’in aktif COVID-19 vakalarının bitmesine yanıt olarak Pazartesi günü koronavirüs kısıtlamalarını kaldırmasına rağmen durdu. NZD çok önemli bir seviyede yer alırken, Çarşamba günkü FOMC toplantısı riske duyarlı varlığın gelecekteki yönünü tanımlamaya başladı en yüksek seviyesinden geri çekilmeye devam ediyor.

Son zamanlarda RSI ile birlikte fiyat gelişimi Kayan Yıldız mumunun erken gelişimi, muhtemelen üç aylık mitingin yaklaşmakta olan bir dönüşünü işaret ediyor. RSI reaksiyonu, kanal direnci ile sınırlı kaldığında erken bir kırılma sağlayabilir ve fiyatın eğilim direncini ihlal edememesi, muhtemelen uzun vadeli düşüş trendinin yeniden başlamasını teyit eder.NZDUSD, Ocak ayından bu yana görülmeyen seviyelere geriledi ve RSI bu yıl ilk kez aşırı alım bölgesine itti ve momentum 2016’dan bu yana en aşırı pozitif okumalarını kaydetti.Bununla birlikte, fiyatın% 38.2 Fibonacci 0.6550 ve 2014 düşüş trendinin yaklaşması kilit direncin üzerinde kapanmaması, 3 aylık rallinin tersine çevrilmesine neden oldu.200 günlük hareketli ortalama seviyesi 0.6307 ve bir sonraki kilit destek bölgelerini sağlayan% 61.8 Fibonacci 0.6264 seviyesine doğru düşüş devam edebilir.

NZDJPY Yükselen Trend Desteğine Düşebilir.

Mayıs sonunda Simetrik Üçgen direncinin kırılması, NZDJPY’nin% 10 yükselerek ve aşırı alım bölgesine dönüşmesi nedeniyle alıcıları ateşledi. Ölçülen hamlenin gerçekleşmesi, Ocak ayının en düşük seviyesine 70.119 destek vermek için teslim almadan önce Şubat ayının en yüksek seviyesini 71.346 kısa bir süre ihlal etti.RSI 70’in altına geri döndüğünde, son patlayıcı mitingde momentum sinyallerinin tükenme eğilimi düştüğü için kartlarda daha kalıcı bir geri çekilme meydana geldi Parite 200 günlük hareketli ortalama seviyesi 68.40 önemli destek seviyesinin kırılması Nisan ayının en yüksek seviyesi 66.16 ve 18 Mayıs’ın düşüğü 63.46 yükselen yükselen trend desteğinin doğru fiyat düşüşüne devam edebilir.

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz