AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Günlük Bülten 12.08.2020

07 Şubat 2022

AUDUSD Yükselen Kama Formasyonu Sonrası Düşüş Eğilimi Hızlanıyor

AUDUSD, Mart ayının düşük seviyelerinden bu yana çok güçlü bir yükseliş eğilimi gösterdi. AUD fiyat hareketi, uzun vadeli büyük bir direniş bölgesi devreye girmeye başladıkça Temmuz ayının ikinci yarısında gevşemeye başladı. Bu noktada, yükselen bir kama paterni oluştu ve AUDUSD dört aylık çok güçlü bir yükselişin ardından bir dönüşe mi yaklaşıyor? Parite yükseliş eğilimi sonrası bir durma eğilimi göstermeye başladıktan yükselen bir kama paterni oluşmasına neden oldu. Bu tür paternler, genellikle, boğaların direnç testlerinde gösterdiği endişe sonunda desteğin kırılmasına izin verecek şekilde fiyatlanmaya sebep olabilir. Parite şu anda bir aylık destek hattı 0.7130 seviyesinin altında fiyatlanıyor bu seviyenin altında 0.7065 ve 0.7000 seviyesine kadar düşüşlerin devam etmesi beklenebilir. Alıcılar görünümü terse çevirmesi durumunda parite 0.7200 direncine yükselebilir.

Altın Fiyatlarında Gözler Yükselen Trend Çizgisi Desteğinde

Altın, beş aylık yükselen trend çizgisi desteğini 1.860 seviyesine geldi. Altın, 1.900 psikolojik desteği kırarak, 20 Mart ve 5 Haziran düşük seviyelerinden yükselen yükselen trend çizgisinin desteğine hızla yaklaştı. RSI boğa görünümünü temsil eden trend çizgisini Mart ayında görülen 1.450 seviyesine yakın düşük seviyelerden yükseldi. Gösterge şimdi 50’nin altındaki düşüş bölgesinde geziniyor. Bu nedenle, metal yükselen trend çizgisi desteğini 1.860 seviyesini test edip kıracak gibi görünüyor. Yükselen trend çizgisinin altındaki kırılma, beş aylık fiyat rallisinin sona ermesi anlamına gelecektir ve kısa vadeli 1.825 seviyesi test edilebilir. Artan destekten güçlü bir sıçrama, daha fazla alıcının piyasaya katılmasına neden olabilir ve bu da 2.050 seviyesinin yeniden test edilmesine neden olabilir.

Bitcoin Fiyatları Önemli Direnç Aralığından Döndü

Günlük grafikteki Bitcoin fiyatı, kritik direnç seviyesini kırmaya çalışıyor. Bitcoin, 11975.03 ile 12320.40 arasındaki bir direnç aralığının hemen altında fiyatlanıyor. BTCUSD yüzde 11’in üzerine çıkıp 27 Temmuz’da bu aralığın üzerine kapandıktan sonra 10953.00’de yeni bir destek bulundu. Bu, 29 Nisan’dan bu yana en büyük bir günlük artış oldu. Momentum güçlü kalırsa ve yaklaşan direnç bölgesi kırılabilirse, BTCUSD’nin yükselişi güçlendirilebilir. Önemli 10953.00 seviyesinin kırılması düşüş eğiliminin 10000.00 psikolojik seviyesin kadar devam etmesine neden olabilir.

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz