AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Günlük Bülten 13.05.2020

10 Mart 2022

GBP Negatif Bölgede Kalmaya Devam Ediyor

GBP Brexit, riskten kaçınma ve BoE yetkililerinin konuşmaları nedeniyle zayıfladı.Salgının ekonomik faaliyetler üzerindeki etkisi nedeniyle analistlerin İngiltere Merkez Bankası’ndan daha fazla parasal gevşeme beklemesine neden oldu.Ayrıca Merkez bankası üyelerinin daha fazla parasal genişleme alanının olduğunu söylemeleri GBP üzerinde ağırlık kazandırıyor. İngiliz Sterlini, hem ABD Doları hem de Euro karşısında dar aralıklarda işlem görmeye devam ediyor ve muhtemelen küresel bir iyileşmeyi engelleyen ikinci bir pandemi dalgasının korkusuna karşı koronavirüs kısıtlamalarının hafifletilmesi büyük fiyat hareketlerini engelleyebilir.

Teknik görünüme baktığımızda İngiliz Sterlini günlük grafikte 1.2163 ve 1.2648 arasında işlem gördüğü için ABD Doları karşısında konsolidasyon modunda kalmaya devam ediyor. Fiyatlar son zamanlarda desteği test etmeye çalıştı, ancak 1.2228 seviyesine ulaşamadı. Bu, 1.2485 ve 1.2595 direnç seviyelerini test edilmesi beklenebilir.Momentumun artması fiyatların 1.2726 ve 1.2769 aralığının yeniden test edilmesine neden olabilir. Önemli bir düşüş olması durumda 2016 ve 2017 yıllarındaki fiyatlar 1.1950 – 1.2018 arasında parite destek konumu devam edebilir.

EURAUD İçin Yeni Bir Yükseliş Fırsatı Yakın

Pek çok hisse senedi endeksinde açıkça görülebilen toparlanma, bu günlerde ortaya çıkan piyasalar arası farklılığa bakıldığında ciddi tehditlerle karşı karşıyadır.AUD endeksi de Eylül ayında desteklenmiş olan ve şimdi direnç sunan kararlı bir duruş sergiliyor. Hisse senetlerinin yukarı yönlü görünümündeki zayıflık AUD üzerinde ağırlık arttırılır. Teknik görünüme baktığımızda EURAUD grafiğinde sağlam bir zemin oluşturmuş ve yükseliş momentumunun artmasına neden olabilir.1,6770 seviyesinin üzerinde yükseliş artabilir ve 1,7000,1.7159 ,1.7410 ve 1.7625 seviyeleri test edilebilir.Paritede 1.6377 seviyesi önemli destek seviyesi kırılmadığı sürece yukarı yönlü görünüm devam edebilir.

AUDJPY’de Yükseliş Eğilimi Devam Ediyor

Yatırımcılar birçok ülkede koronavirüs kısıtlamalarının hafifletilmesinden kaynaklanan duyarlılık artışına rağmen, ikinci bir koronavirüs salgını önlenebileceğinden emin değildir.Sonuç, birçok piyasada dar işlem aralıkları içinde borsa endeksleri hareket etmektedir.Diğer bir tarafta birçok ülkede koronavirüs kısıtlamalarının hafifletilmesinin ekonomik iyileşmeye yol açabileceği ve diğer yandan çok erken kaldırılırsa enfeksiyonların yeniden ortaya çıkabileceğinden korktuğu umuduyla güçlendirilmektedir.Sonuç olarak, büyük para, hisse senedi ve emtia piyasalarının çoğu, daha fazla haber bekleyen dar ticaret aralıklarında yatay işlem görmektedir. Bir istisna AUD/JPY olup, yükseliş eğilimi devam etmektedir.

Teknik görünüme yükseliş devam etmesine rağmen aud üzerindeki zayıf görünüm parite üzerinde düşüş eğilimine katki saglamaktadir özellikle paritede 69.45 seviyesinin altında kaldığımız sürece 67.18 seviyesine kadar satışların artması beklenebilir.Paritede yükseliş eğilimi trend çizgisi seviyesi olan 69.85 üzerine alımlar tekrar parite 70.20 ve 71.52 seviyelerinin görülmesine neden olabilir.

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsinize