AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Günlük Bülten 13.07.2020

09 Mart 2022

XAUUSD Yükselen Kama Formasyonu Oluşturuyor

Altın fiyatları geçen hafta Çarşamba günü sekiz yılın en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra konsolidasyon aşamasına geçti. Yatırımcılar Perşembe günü gördüğü büyük fiyat hareketinin ardından ABD dolarının yükselişe geçtiğini gördüler. Bu, değerli metal için özellikle on yıllık ABD Hazine getirisinin 60 puana keskin bir şekilde düşmesinin yanı sıra oturumu tarihteki en düşük üçüncü seviyede sona erdirdi. Ayrıca, bu Nisan 2020’nin ortasından bu yana en düşük seviyeydi. Ayrıca COVID-19 eğrisi artmaya devam ettikçe panik ABD ekonomisini etkilemeye devam ediyor.

Altın, sekiz yılın en yüksek seviyesinden 1.818.17’lik küçük bir gerilemenin ardından konsolidasyon dönemine girdi ve Cuma günü 1.799.20’de oturumu kapattı. Teknik göstergeler ABD dolarının altına karşı çekiş gücü kazanma potansiyeline sahip olduğunu gösteriyor. Parite dört saatlik grafikte yükselen bir kama paterni oluşumu sergiliyor. Eğer kama desenindeki destek çökerse, altının daha da aşağıya inmesini bekleyebiliriz. Destek,1.790’da kırılması durumunda 1.774 ve 1.760 seviyesine kadar düşmesine neden olabilir. Alternatif olarak fiyatın 1.840’a doğru devam etme şansı vardır. Konsolidasyon da boğaların 1.800 üzeri yeni bir talep artışı yaşaması beklenebilir. Değerli metalin 1921 dolar üzerinde rekor seviyeye yükselmesi sırasında Ağustos 2011’in sonlarında 1.840 dolara yakın üst seviyelerin ara direnç sunabilir.

EURUSD Yeni Yön İçin Aralık Fiyatlamasından Çıkmalı

Piyasa iyileşme beklentileri ve Coronavirus korkuları arasında uyum sağlıyor. Temmuz ayı başında EURUSD 1.1185’den bir haftanın üzerinde düştü. Ancak, fiyat yükseldi ve haftalık mum çubuğunu % 0.3 kazançla kapattı. Yatırımcılar, küresel monotonluk ve mali teşvik tedbirlerinin daha hızlı bir toparlanmaya yol açacağını umuyordu. Ayrıca, piyasa olarak olası bir kilitlenme uygulanacağı için piyasa korkuları bu yılın başlarında görülmedi. Haziran ayı sonunda, Temmuz başında, piyasadaki ayılar mevcut işlem bölgesinin 1.1205 -1.1370’in dip seviyesi reddedildi. Fiyat dört haftanın en yüksek seviyesine yükseldi ve bölgenin tepesinden geri döndü. Günlük fiyat grafiği bir boğa bayrağı sinyali gösterir ve fiyat mevcut ticaret bölgesinin dip seviyesinin altında kapanana kadar paritenin görünümü olumlu kalır. Bu seviyenin altında bir daha kapanış EURUSD’yi 1.1097 seviyesine daha da düşürebilir. Bölgenin tepe seviyesinde bir kapanış, boğaların piyasayı 1.1508’e doğru toplayabileceğini ve bu seviyenin üzerinde herhangi bir daha fazla kapanışın, fiyatı 1.1639’a doğru genişletmek için destek olabileceğini gösteriyor.

USDMXN İki Önemli Seviye Arasına Sıkıştı

Coronavirus Latin Amerika’da hızla yayılıyor ve Meksika, pandeminin başlamasından bu yana, sadece 69.000 ölüme sahip olan Brezilya’nın arkasında 33.500’den fazla insanın öldüğü için en yüksek ölüm oranına sahip ikinci ülke.

Meksika’da virüsün tam kapsamı bilinmese de, resmi rakamlar olayların doğru yönde gitmediğini ve Meksika Pezosu’nun zayıflığı hissettiğini gösteriyor. Geleceğe bakıldığında, yatırımcıların piyasa hissini ölçmek için koronavirüs rakamlarına odaklanmaları beklenmektedir ve ABD daha geniş risk hissi için ana ilgi odağıdır. Bu hafta Meksika için veri yayınlanmadığından, Meksika Pezosu daha geniş risk duyarlılığına göre hareket edecek gibi görünüyor. Teknik açıdan USDMXN iki temel Fibonacci seviyesi arasında sıkışmış gibi görünüyor. Bir süredir böyle oldu, son 4 haftanın çoğu 23.02 % 38.2 Fibo seviyesi ile 22.17 % 50 Fibo seviyesi arasında işlem gerçekleşti. Bazı işlem fırsatlarına izin veren daha geniş bir aralık olmasına rağmen, parite yakında herhangi bir zamanda sınırları aşacak gibi görünmüyor. Eğer 22.56 civarında istikrarlı bir destek olarak hareket ettiği göz önüne alındığında, yukarı momentum tekrar kazanılırsa, bir sonraki hedef, haftanın üst sınırını kırmaya yönelik yeni bir girişimde, 22.89’un haftalık yüksekliğinin üzerine çıkmak olacaktır. Bu durumda, alıcıların tekrar kontrol altında olduklarını doğrulamak için 23.22’nin üzerinde bir kırılma izleyecekler, çünkü bu, yükseliş trendinin Haziran sonunda durdurulduğu alandır. Olumsuz tarafı, geçen hafta Perşembe gününün en düşük seviyesi olan 22.54’te, ardından 22.45 ve aralığın alt sınırını 22.15 olarak test eden haftalık düşük seviyelerde anında destek bulunabilir.

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz