AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Günlük Bülten 13.08.2020

07 Şubat 2022

NZDCAD Azalan Trend Çizgisi Desteğinin Üzerinde Fiyatlanıyor

NZDCAD 2016 yılına dayanan azalan bir trendin üstünde fiyatlanmaya devam ediyor. Son yıllarda birkaç kez fiyat üzerindeki etkisini gösterdi ve şu anda yakındaki bir Fibonacci seviyesi ile uygun bir şekilde çakışıyor. NZDCAD 0.8675 civarında bir destek alanı sağlayabilir. Eğer kırılırsa, parite daha düşük seviyelere doğru düşüşü hızlanabilir ve parite çok yıllı düşüş trendini sürdürmeye çalışırken kayıpların arttığını görebilir. Bununla birlikte, fiyat trend çizgisinin üzerinde kaldığı sürece uzun süreli düşüş görünümünün devam etmesi zor gözüküyor. Bu nedenle, boğalar geri dönüş fiyatlaması yaparsa, 0.88 seviyesine yakın bir dirençle karşılaşabilirler. 0.88’in üzerinde, 0.8916’daki Fibonacci seviyesine tekrar dönüş sağlayabilir.

Gümüş Fiyatları İçin Daha Fazla Düşüş Bekleyebiliriz!

Finans dünyasının ilgisinin çoğu Altın üzerinde olsa da, Temmuz ayında gümüş çok daha güçlü bir çıkış yaşadı. Bu gümüş trendi, uzun vadeli direnişin önemli bir alanına girdi ve o zamandan beri dün çok büyük bir satışla geri döndü. Gümüş Temmuz ayında önemli ölçüde daha güçlü bir hareket geçirdi ve fiyatlar yedi yılın en yüksek seviyelerine yükseldikçe % 68 oranında yükseldi. Fiyat bugün 2011’in en yüksek seviyesinden 2020’nin en düşük seviyesine % 38.2 Fibonacci düzeltme seviyesi 26.23’de ki direnç eğilimi yakaladı. Yükseliş eğilimi azalırsa ve fiyatlar 23.50 seviyesine kadar düşebilir ve böylece 4 saatlik grafikte OBO formasyonu doğrulanacaktır. 23.50 seviyesinin altındaki kırılma, daha düşük yükseklere ve daha düşük alçak modele geçişi onaylar ve 17.14 seviyesine kadar düşüşün önü açılabilir.

EURJPY On beş Ayın En Yüksek Seviyesinden Geri Dönebilir Mi ?

Geçen hafta, EURJPY 125.59’da 15 ayın yüksek seviyesine çıktı. Ancak, bazı boğalar geri çekilir gibi göründükten sonra fiyat geriledi. Sonuçta, haftalık bir mum çubuğu, piyasanın kararsızlığını vurgulayan bir Doji modeli ile kapandı. Temmuz ayı sonunda, EURJPY mevcut 124.10 -125.80 işlem bölgesine yükseldi ve boğaların üstünlük sağladığını yansıtıyordu. Ayrıca fiyat ve RSI ayrışmasına dikkat etmek önemlidir, çünkü birincisi daha yüksek bir tepe yaratırken, ikincisi daha düşük bir tepe oluşturarak yükseliş eğiliminin olası bir tersine dönüşünü işaret ediyor. Bölgenin üst sınırının üzerinde bir kapanış, boğaları ralliyi 127.55 aylık direnç seviyesine doğru uzatmaya teşvik edebilir. Bölgenin tepesi üzerinde kapanmadaki bir başarısızlık, paritenin yönünü bölgenin alt seviyesine doğru düşmesine neden olabilir.

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz