AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Günlük Bülten 14.05.2020

10 Mart 2022

Petrol Fiyatları İçin Daha Fazla Kazanç Mümkün

Petrol fiyatları Mayıs ayında piyasa dengesi ile ilgili belirsizliklerin sürerken Brent varil başına 29-32 dolarlık işlem aralığında kaldı. OPEC + anlaşması Mayıs ayı başlarında başladı ancak etkinliğini değerlendirmek için yeterli veri bulunmamaktadır. Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa’da karantina kademeli olarak azalmaya başladı, ancak hastalığın yeniden oluşma riski var. Bu temel bilgilere karşı Brent fiyatları varil başına yaklaşık 30 dolar, riskler ve olumlu beklentiler arasında iyi bir konumda gözüküyor.

Teknik açıdan, 29-32 dolarlık sınırların yukarı yönlü kırılması duyarlılıkta bir değişimin işareti olabilir ve daha fazla hareket oluşabilir.Brent varil başına 35-36 dolarlık nisan ayının en yüksek seviyesine ulaşabilir.Ayrica petrol fiyatlarının uzun vadeli temel destek seviyesi olan 27.10 seviyesinde kalındığı sürece 36 seviyesi temel hedef olarak devam edebilir. Destek seviyesi olan 27.10’un kırılması satış hacmini 23.22 seviyesine kadar taşıyabilir.

S&P 500 Endeksinde Kayıplar Artıyor

ABD’deki büyük hisse senedi endeksleri Çarşamba günü yatırımcılar Fed’in durgunlukla mücadele etmek için negatif faiz oranları kullanmayacağını anladıkları için ağır kayıplar yaşadı.ABD hisse senetleri baskı altına girmeye başladı. Mayıs ve yaz aylarında anormal derecede kötü borsa performans gösterir çünkü yatırımcılar ellerindeki portföyü satar ve bekler bu durum istatiksel olarak piyasa geçmişine baktığımızda net olarak gözükmektedir.Özellikle mayis ayinin ikinci yarısında daha fazla satış baskısı artması beklenmektedir.Ayrica ABD-Çin ticaret savaşı gerginliğini yeniden tehdit olarak piyasanın gündeminde olması ABD endekslerine tehdit olmaya devam ediyor.

Teknik görünüme baktığımızda S&P 500 hala 2715-2960 arasında daha geniş bir aralıkta işlem görüyor. 2830’un altındaki bir kırılma 2775 ,2715 ve 2668 aşağı yönlü hedefleri görmelidir. Endeks’de 2880–2900 direnç alanın altında kaldığımız sürece selloff modunun devam etmesi beklenebilir.

USD/RUB Önemli desteğe düzeltici geri çekilme

Bu yıl Ocak ve Mart aylarındaki güçlü boğa momentumundan sonra, parite 72.00 – 73.00 arasındaki önemli destek seviyesinden döndükten sonra çoğunlukla yatay olarak işlem görüyor. Son güçlü destek seviyesinden dönüş Nisan ayının sonunda gerçekleşti ve ardından güçlü hızlanış göstererek aynı destekten zayıf ve düzeltici bir geri çekilme geldi

Teknik olarak genel görünúm boğa momentumunun artması destek seviyelerden hızlı bir dönüş paritenin yukarı doğru kopmasına neden olabilir. Paritede 72-73 bölgesi önemli bir destek seviyesi bu seviyelerin üzerinde kaldığımız sürece paritede 80 ve 82.80 seviyesine doğru yükselişler yaşanabilir.73 desteğinin tekrar bozulması pariteyi 70 seviyesine taşıyabilir.

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsinize