AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Günlük Bülten 14.07.2020

09 Mart 2022

Riske duyarlı diğer varlıklardaki güç, ham petrol kazanımlarına dönüşecek mi?

Ham petrol, emtia fiyatını Haziran ayının başından beri elinde tutan teknik direncin altında kalmış durumda. Bu arada, bakır gibi büyümeye bağlı diğer emtialar, daha fazla kazanım sağlayabilecek dikkate değer kırılmalara sahne oldu. Emtialar dışında, son derece spekülatif Nasdaq 100, bu hafta başlarında rekor seviyelere ulaştı ve birçok yatırımcı risk alma konusunda rahat olduğunu gösteriyor. Bunu göz önünde bulundurarak ve 41.25 seviyesinde tekrarlanan alışlar, ham petrol önümüzdeki günlerde kendi başına yükselişe geçecek mi? Kesinlikle söylemek zor olsa da, diğer piyasalardaki risk iştahı petrol fiyatlarının daha yüksek kırılma potansiyeline sahip olabileceğini düşündürmektedir. Bu amaçla, daha uzun vadeli bir hamle daha yüksek bir hamle tesis etmenin ilk şartı, direnişin üzerinde günlük bir kapanış olacaktır. Eğer petrol fiyatları 41.25 seviyesinin üzerinde günlük kapanış yapabilirse fiyat 46.30 ve 50.00 seviyesini test etmek için kapıları açabilir. Öte yandan, başarısız bir kırılma, bir kez daha ham petrol fiyatları bir geri çekilme görebilir ve bu da daha yüksek bir uzatma yerine daha fazla konsolidasyonu destekleyebilir. Bu tür bir tersine çevirme 35.00 seviyesini petrol fiyatlarında görmemize neden olabilir.

EURNZD Yükselen Kanal İçerisinde Fiyatlanıyor

EURNZD paritesi, RSI ve Momentum göstergelerinin fiyattaki son düşüşü doğrulayamadığı için Şubat ayında yükselişte 1.7176’da potansiyel bir Çift Dip tersine dönüş paterni oluşturdu. Her iki teknik göstergenin de güçlenmeye devam etmesi nedeniyle parite 1.73 seviyesini test etti. Bununla birlikte, hareketli ortalamalardaki potansiyel bir ölüm haçı formasyonu satıcıları durdurabilir ve bu da potansiyel olarak Yükselen Kanal desteğine ve 1.6696 seviyesine fiyatı geri çekebilir. Bununla birlikte, fiyat 2017’nin en düşük seviyelerinden uzanan bir Yükselen Kanalda izlemeye devam ederken, yukarı yönlü bir kırılma daha olası senaryo gibi görünüyor. Aşağı Eğilim direncinin kırılması ve kapatılması ve 1.7327’deki Çift dip geri dönüşü doğrulamak için muhtemelen 200 günlük hareketli ortalama seviyesinin üzerinde yükselerek 1.76 seviyesinin yükselmesi için bir potansiyel fiyatlama oluşturabilir.

NZD Negatif Eğilime Dönebilir

Yeni Zelanda Doları’nın Mart ayının en düşük seviyesinden toparlanması, haftalık fiyat hareketinin riske duyarlı para biriminin ana rakiplerine karşı zemin kaybedebileceğini düşündürdüğünden buhar tükeniyor gibi görünüyor. NZD endeksi 2017’nin en yüksek seviyesine kadar yükselen birincil düşüş trendini sürdürmeye çalışırken potansiyel olarak NZD satıcılarını yönlendirerek düşürmeye devam edebilir.
NZDCHF, alıcılar 9 Haziran’da 0.6298 kriz sonrası yüksek seviyenin potansiyel bir yeniden testini beklerken, 200 günlük hareketli ortalamanın 0.6140 üzerinde olarak yer almaya devam ediyor. 2015 yılı haftalık yüksek kapanışında 0.6209 direnişin başarıyla üstesinden gelememe, fiyatın uzun vadeli düşüş trendine devam ettiğini görebilir. 200 günlük hareketli ortalama seviyesi 0.6140 altındaki günlük kapanış, satıcıları durdurabilir ve psikolojik olarak 0.60 seviyesine ve Nisan ayının en yüksek seviyesine 0.5995’e geri dönebilir.

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsinize.