AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Günlük Bülten 14.09.2020

03 Şubat 2022

GBPUSD Yeni Bir Düşüş Dalgasına Mı Giriyor ?

Birleşik krallığın yeni bir ekonomik iyileşmesini tehdit eden Brexit korkusu ve covid vakalarını tırmanmaya devam etmesi GBP’nin negatif eğlimini arttırıyor. Teknik açıdan bakıldığında, GBPUSD paritesi, Yükselen Kama desteği çöktükten sonra, son 9 günlük düşüşünü 1Eylül’de belirlenen yıllık en yüksek seviye olan 1.3483 seviyesinden uzatmaya hazırlanıyor gibi görünüyor. Yükselen trend desteği ve 200 günlük hareketli ortalama seviyesi olan 1.2744 seviyesi paritenin kaderi belirleyebilir. RSI aşırı satım bölgesinin üzerinde dalgalanırken ve teknik göstergeler negatif eğilimi destekliyor. Parite hem 21 hem de 50 günlük harketli ortalama seviyesi Nisan ayının yükseği 1.2648 birleşik desteğine doğru geri çekilebilir. Alternatif olarak fiyat Haziran’ın yükseği 1.2813 kırılması il 1.2960 seviyesine yükselebilir bu seviyenin üzerinde bir günlük kapanış muhtemelen fiyatın Mart’ın yükseği olan 1.3200 seviyesinin yeniden test edilmesine neden olabilir.

EURUSD Paritesi İyileşecek Mi Yoksa Görünümü Zayıflayacak Mı ?

Biden, genel seçim anketlerinde ve kilit eyaletlerde Trump’a liderlik etmeye devam ediyor. Teknoloji konusunda artan ABD-Çin gerginliği, TikTok satışı hisse senedi satışlarını artırabilir. EURUSD, Temmuz ayı sonundaki yükseliş trendi ile Mart ayına dayanan daha eski bir değerlenme eğiminin kesiştiği noktada işlem görüyor. Bunlar sırasıyla Yükseliş Trendi 2 ve Yükseliş Trendi 1’dir. Birinci yükseliş trendi kırıldıktan sonra, ikincisini tekrar test ettikten sonra geri dönüş eğilimi arttı. EURUSD’nin buradan fiyatlamaya nasıl devam edeceği, ana yönünü belirlemede kritik bir evrede olabilir. Parite Yükseliş Trendi 2’nin üzerinde kalmayı başarırsa, bir toparlanma 1.2014’te dirence doğru başka bir yükseliş getirebilir. Tersine, yükseliş hissinin bozulması paritenin her iki yükseliş trendini de kırmasına neden olabilir, ancak satış baskısı, 1.1720 ile 1.1698 arasındaki güçlendirilmiş bir destek bölgesinden geri dönecektir buradaki ana görünüm yeni ekonomi ve siyasi gelişmelerin yönü ile belirlenecektir.

GBPJPY Yükselen Trend Desteğine Dönebilir !

GBPJPY paritesi için görünüm aşağı yönlü olmaya devam ediyor. Parite için önemli destek seviyesi olan 135.00’da ki satış baskısını bastırmaya devam ederse ve alıcılar fiyatı duyarlılığı tanımlayan 200-günlük hareketli ortalama seviyesi 136.90 seviyesine doğru yükselebilir, psikolojik olarak önemli olan 137.00 seviyesine geri dönüş potansiyel bir iyileşme olabilir. Şu aşamada parite fiyat 200 günlük hareketli ortalama seviyesi üzerine çıkamazsa, önümüzdeki günlerde düşüş trendinin yeniden başlamasına neden olabilir, günlük kapanış 135.00 seviyesinin altında muhtemelen gelebilir ve GBPJPY 133.75 desteğini yeniden test edecektir.

USDJPY Kararsız Bölgeden Çıkabilecek Mi ?

USDJPY uzun zamandır 106.0-106.4 arasında dar bir bölge arasında sıkışan parite hisse senedi piyasasında ki pozitif görünümü arttırabilir Japon Nikkei endeksinin yükseliş eğilimi paritenin yükseliş görünümünü arttırabilir. ABD Doları, Japon Yen’e karşı konsolide olmaya devam ediyor. Bir süredir, USDJPY, simetrik bir üçgen formasyonu içinde işlem görüyor. Paritenin yönünün, daha yüksek veya daha düşük olması için formasyonun tepe ve dip seviyelerinin kırılması gerekmektedir. Önemli anahtar seviyeler, 106.86 ve 107.05 arasındadır. Aksi takdirde, bir dönüş daha düşük seviyelerinin ortaya çıkmasına neden olabilir ve parite 105.10 – 105.30 bölgesine kadar negatif fiyatlanabilir.

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz