AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Günlük Bülten 15.07.2020

09 Mart 2022

EURUSD Yükseliş Momentumunu Daha Fazla Arttırıyor

Avrupa Birliği tamamen yeniden açılmaya yaklaştıkça, Euro Avrupa’da Kuzey Amerika’dan daha yüksek büyüme oranları üzerinde spekülatif sermaye akımlarından yararlanan bir ülke olmuştur. EURUSD paritesi kısa vadeli direnç sayesinde daha da yükseliyor ve bu da Temmuz ECB toplantısından önce momentumun zirveye ulaştığını gösteriyor. Euro, Mayıs ayı sonuna kadar ve Haziran ayı başında mevcut olan yükseliş momentumunu yeniden canlandırarak, Temmuz ayına kadar en iyi performans gösteren ana para birimi olarak ortaya çıktı.
EURUSD paritesi Haziran ayını simetrik bir üçgen içinde geçirdi ve yükseliş trendi simetrik üçgenin Mart ortasından mayıs ortasına kadar yükseliş kırılması bağlamında oluştu, konsolidasyon yükselişe geçti. Temmuz ayı ortalarına doğru yükseliş eğilimi, EURUSD kurları yılın ikinci en yüksek kapanış seviyesine yükselecek şekilde arttı. Bu daha önce korkulan ikinci başarısız bir kırılma girişimi değil. Boğa momentumu güçlü. Haziran ayının en yüksek seviyesi olan 1.1423’te elde edilen kazançlar göz ardı edilmemeli ve yıllık en yüksek seviyedeki 1.1514’e yükselebilir.5 günlük hareketli ortalama seviyesi 1.1365’in kırılması, mevcut momentumun solmakta olduğu konusunda uyarır.

EURGBP Tekrar Yönünü Yükseliş Tarafına Çevirebilecek Mi ?

EURGBP İngiltere GSYİH verileri hayal kırıklığına uğrattıktan sonra dünkü kazanımlarını artırmaya devam etti. Başarısız bir düşüşün ardından EURGBP yükseldi ve boğalar Haziran ayının en yüksek seviyesini tekrar test etmek için bekliyor. EURGBP yükselişe geçti ve bu da son aşağı kırılmayı en azından şimdilik geçersiz kıldı. İngiltere GSYİH verilerinin % 1,8’e ulaşmasından sonra birçok büyük para birimine karşı GBP zarar gördü ve % 5,5’lik büyüme beklentilerinin çok altında kaldı.
Teknik görünüme baktığımızda trend çizgisi desteğinin tekrar oyuna girdiğini göstermektedir. Devam eden yükseliş momentumu, yakın dönem yüksek seviyesinin % 61.8 Fibonacci düzelme birleşme alanını gündeme getirebilir. Bu alan, daha önce yüksek fiyatların reddedildiğini gören bir direniş bölgesini temsil ediyor. Boğalar yakın dönemdeki en yüksek seviyenin 0.9139’da kapanmasına neden olacak ve fiyat yükselmeye devam ederse, bir sonraki büyük direnç seviyesi 0.91758 seviyesi olacaktır. Düşüş perspektifinden bakıldığında, bu kadar güçlü bir hareketten sonra geri çekilme olasılığı göz ardı edilemez. Piyasanın düşmesi halinde, ayılar 0.9067 seviyesine doğru bir düşüş arayışında oldu ve daha fazla düşüş diyagonal eğilim çizgisi desteği olan 0.9000 seviyesini devreye sokabilir.

CADCHF Kararsız Tutumu Devam Ediyor

Kanada doları gibi emtia para birimleri, Moderna’dan gelen haberlerin ardından Asya oturumu sırasında teklif aldı ve ardından ABD Başkanı Donald Trump’ın yorumları, koronavirüs aşısına yakınlığı doğruladı. ABD, Avustralya ve Tokyo’dan gelen son istatistikler endişe verici olmaya devam ediyor. Bununla birlikte, Amerika’nın Hong Kong’un özel ticaret statüsünden çekilmesi ve Çin’den beklenen misilleme hareketleri daha sonra CAD kazanımları sınırlandı. CAD tarafında odak bugünkü BOC toplantısı, büyük ölçüde beklenen statükoya rağmen anahtar olacak.
CADCHF paritesi kısa vadeli düşüş eğilimini sürdürüyor ve 0.69’un altında güçlü bir günlük kapanış, daha sonra direnç olarak hareket etmesi gereken desteğin zayıf geri çekilmelerinde potansiyel kısa vadeli fırsatlar sunabilir. Dikkat edilmesi gereken bir sonraki güçlü destek alanı 0.6830 civarından geçiyor bu seviyenin kırılması 0.6800 seviyesine kadar düşüşlerin önünü açabilir. Alternatif olarak 0.6925’in üzerinde hızlı bir geri dönüş ve kapanış pariteyi tekrar 0.7015’e odaklandıracak.

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz