AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Günlük Bülten 16.07.2020

09 Mart 2022

DAX 30 Endeksinde Gözler Yeni Rekorda

DAX, Mart ayından sonra koronavirüs panik seviyesinin düşük olmasından bu yana, yukarı kanalın alt bölgesinde işlem yapıyor. 12913’ün üzerindeki bir kırılma, Şubat ayından bu yana büyük birinci çeyrek satışını başlatan boşluğun doldurulmasına neden olabilir. Boşluk 13231’den 13579’a kadar devam ediyor ve bunu 13795’te rekor seviyeler izliyor. Riskin yükselme eğilimi ve genel iştahı göz önüne alındığında piyasanın yeni zirvelere işlem yapabileceğini düşünebiliriz. Kanalın alt seviyesinde bir kırılma bir uyarı olacaktır, ancak 200 günlük hareketli ortalama altında bir kırılma ve daha da önemlisi güçle bir kırılma endişe için gerçek bir neden olacaktır. DAX’ın düşmesi durumunda, Nasdaq 100’deki küresel liderler daha geniş bir risk olayına işaret edebileceğinden ABD’deki risk iştahını takip etmenizi öneririm.

USDCAD Dip Seviyesini Kırabilecek Mi ?

Kanada Merkez Bankası en son para politikası açıklamasını açıkladı ve hedef faiz oranını % 0.25 olarak değiştirmedi. USDCAD BOC kararının açıklamasından sonra hemen sonra düştü. Piyasa COVID sonrası durgun enflasyon beklentileri ile desteklenen güvercin merkez bankası görünümünü sindirirken Kanada Doları baskı altına giriyor. Kanada Doları, BOC bildirisinin ardından daha da düşüyor. Faiz kararının yanı sıra Merkez bankası ayrıca, parasal genişleme programını haftada 5 milyar Kanada devlet tahvili alımıyla sürdüreceğini de yineledi. Kanada Merkez Bankası kararı sonrasında USDCAD fiyat hareketi yükseldi. Kanada Doları, USD emsallerine karşı gün içinde pozitif bölgede kalıyor, ancak ABD Doları diğer güvenli liman varlıklarının yanı sıra genel olarak daha düşük seviyede işlem görüyor.
Parite bir önceki günün ağır kayıplarını uzatırken haftalık düşük seviyede yenilenir. Satıcıları destekleyen düşüş, 03 Haziran’dan itibaren 1.3490-1.3480 civarında yatay bir alan piyasanın dikkatini çekiyor. Bununla birlikte, paritenin daha da zayıf olması, Haziran ayının en düşük seviyesi 1.3315’i oluşturabilir. 1.3400 ve 08 Haziran’ın en aşağısında 1.3355 civarında düşüşün 1.3480 ve 1.3315 arasındaki düşüş sırasında orta düzeyde duraksamalar yapabileceğini düşünebiliriz.Yukarı tarafta,1.3540 ve 1.3600, paritenin geri çekilmesi durumunda alıcıları cezbedebilir, 200 barlık hareketli ortalama seviyesi 1.3623, boğalar için kırılması zor bir seviye haline geldi. Ayrıca kilit direnç görevi gören 1.3650 ve 26 Haziran’ın yükseği 1.3715 önemli seviyeler olarak karşımıza çıkıyor.

Netflix İkinci Çeyrek Büyüme Raporlarını Bekliyor

16 Temmuz’da medya devi Netflix’in ikinci çeyrek sonuçlarını bildirmesi planlanıyor. Netflix’in, dünya çapında COVID-19 salgını patlak vermesinin ardından evde kalma emirlerinden yararlanan şirketlerden biri olduğu açıktır. 2020 yılının ilk çeyreğinde, şirket, önceki yıl çeyrekte 9.6 milyon olan net abone eklemesini aşan, küresel olarak 15.77 milyon ücretli abone artışı bildirdi. Mart çeyreğinde, Netflix aboneleri dünya çapında yaklaşık 183 milyona ulaştı. Zacks Consensus Estimate’a göre, Netflix’in önümüzdeki raporda yıllık % 205 artışla hisse başına 1.83 dolar kazanç kaydetmesi bekleniyor. Ayrıca, gelirin geçen yılın aynı dönemine göre % 23,4 oranında artarak 6,07 milyar ABD dolarına ulaşması bekleniyor. Yatırımcılar Netflix’in kâr beklentileri konusunda iyimser olsa da, şirket halen Zacks sıralama sisteminde üçüncü sırada yer alıyor. 13 Temmuz’da Netflix’in hisse senedi fiyatı yükseldi ve 575.23 dolarlık yeni bir yüksek seviyeye ulaştı ve daha sonra kazançlarını keskin bir şekilde geri çekti ve Cuma günkü açılış fiyatının 522.27 doların altında kapandı.
Teknik açıdan baktığımızda günlük grafikte Netflix, dün 575.23 doların üzerine çıktıktan sonra keskin bir şekilde geriledi ve Cuma günü 522.27 dolarda açılış fiyatına yakın kapattı. Aynı zamanda hisse senedi fiyatı da trend çizgisinin altında yükselen kamada kapandı. Mevcut hisse senedi fiyatının hala kritik düzeyde uzun ve kısa işlem faaliyetlerinin bu pozisyonda aktif olma eğiliminde olduğunu ve mevcut eğilimin devam etmesine veya tersine dönmesine neden olabileceğini belirtmek gerekir. Üst direnç, 604.30 seviyesi ve yükselen kama eğilim çizgisinde görülmektedir. En düşük destek 525.40 seviyesi olarak takip edilebilir.

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz