AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Günlük Bülten 16.09.2020

03 Şubat 2022

DAX30 Yükseliş Eğilimi Tükeniyor Mu ?

Bekle ve gör stratejisi uygulayan ECB, Covid-19 enfeksiyonunda ikinci dalgayı yaşayan Almanya DAX 30 endeksine ağırlık verebilir. Aylık yeni zirveleri hedefleyen 10 yıllık Alman Hazine Bonoları riskten kaçınma modunu yeniden canlandırabilir. Fiyat yapıcı bir şekilde yıllık yüksek seviyelere yakın fiyatlansada ve Yükselen Kanalın sınırları içinde fiyatlanan endeks, 13000 seviyesindeki temel psikolojik desteğin satış baskısını baskılamaması durumunda Almanya’nın DAX 30 endeksi önümüzdeki günlerde düşebilir. DAX 30’un Şubat ayının zirvesine doğru ilerlemesi, RSI nötr orta noktasının hemen üzerinde fiyatlanırken ve MACD göstergesi düz çizgide kalmaya devam ederken, yükseliş tükeniyor gibi görünüyor. Endeks, 21 günlük hareketli ortalamanın altında bir günlük kapanış, muhtemelen Eylül’ün düşüğü 12746 ve Yükselen Kanal desteğine kısa vadeli bir geri çekilmeyi tetikleyebilir. Ayrıca aylık yüksek seviyesi 13464.2 üzerinde bir günlük kapanış, yükseliş trendinin yeniden başladığını işaret edebilir ve Şubat ayındaki rekor seviyedeki 13828.8 direncine doğru fiyat artışını görebilir.

USDMXN Sahte Yükseliş Flaması Sonrası Düşüşünü Uzatıyor

Mart ortası ile Mayıs başı arasında yükseliş eğilimi gösteren flama paterni oluşturduktan sonra, USDMXN bozuldu ve 21.4134’te sıçrayana kadar neredeyse yüzde 10 düşüşe geçti. Bundan sonra, yakın zamana kadar nispeten yönsüz bir şekilde işlem gördü. Geçtiğimiz birkaç gün içinde USDMXN, 21.4134 seviyesinde destek buldu. Pariede aşılması gereken bir sonraki engel, paritenin Mart ayı başındaki yükselişi sırasında bir miktar destek bulduğu 20.7621 seviyesi olabilir. Bu da kırılırsa, satış baskısı şişebilir ve USDMXN’yi 19.8403’e düşürebilir. Paritenin zayıflığı, büyük ölçüde Meksika Pezosu gücünün bir sonucundan ziyade daha zayıf bir ABD Dolarının işlevi gibi görünüyor. Geçen haftanın dışında, güçlü risk iştahının, gelişmekte olan piyasa ekonomileriyle ilişkili olanlar gibi nispeten riskli varlıkların cazibesinin arttığını görüyoruz. Bu durum paritenin düşüş görünümünün değişmeden kalmasına neden olabilir.

NZDJPY Yükselen Trend Bozulmadan Kalmaya Devam Ediyor

NZDJPY paritesi, trendi belirleyen 50 günlük hareketli ortalama seviyesi 70.19’da destek bulduktan sonra aylık en yüksek seviye olana 71.98’e tırmanmaya hazır görünüyor. RSI ve MACD göstergeleri kendi nötr orta noktalarının üzerinde izlemeye devam ederken ve fiyat yapıcı bir şekilde 70.00 seviyesinde temel psikolojik desteğin üzerine yerleşken, Mart ayının düşük seviyesi 59.49’dan yükseliş trendi devam ediyor. Bununla birlikte, 2014 düşüş trendi, satın alma baskısını bastırmaya devam ediyor ve 50 günlük hareketli ortalama 70.19 destek düşüş momentumunu engelleyemezse, olası satıcıları fiyatı Mart’ın düşük seviyelerinden uzanan yükseliş trendine doğru geri çekmeye teşvik edebilir. Bununla birlikte, Ağustosun düşüğü 68.76 yakın zamandaki tırmanışın bir uzaması daha olası bir senaryo gibi görünüyor, 71.00 seviyesinin üzerinde bir günlük kapanış, 72.18’in test edilmesine neden olabilir ve potansiyel olarak bir yükselişi ateşleyerek yıllık yüksek 73.35’e tekrar parite yükselebilir.

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz