AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Günlük Bülten 17.07.2020

09 Mart 2022

Bitcoin Flama Formasyonu İle Yükselebilir

Bitcoin performansı, BTC fiyatlarının Ocak ayının açılış seviyesinden bu yana % 25’in üzerinde işlem yapmasıyla güçlü bir yıl daha devam ediyor. Şubat ayı sonlarında ve Mart ayı başlarında, koronavirüs pandemisinin neden olduğu en yüksek piyasa kargaşasının ortasında gelen hemen hemen tüm varlık sınıflarının yanında keskin bir düşüş yaptıktan sonra, Bitcoin’in fiyatı inanılmaz bir fiyatlama sahneledi ve % 100 ralli ile fiyatlandı. Bu Bitcoin satın alma baskısı, Haziran ayına kadar BTCUSD’nin 10.000 dolar seviyesinin üzerine çıkmasına yardımcı oldu, ancak son altı hafta boyunca kripto para birimi, en son yükseliş bacağının yaklaşık dörtte birini geri çekti. Mütevazı geri çekilme nedeniyle, Bitcoin şu anda 9.000 dolarlık fiyat bölgesinin biraz üzerinde işlem görüyor. BTC fiyat hareketindeki son konsolidasyondan yükselen bir flama paterni gelişmiş olabilir. Flama grafik desenleri, fiyat sıkışınca sarılmış bir yaya dönüştükçe bir dizi daha düşük ve daha yüksek düşüklerden oluşur. Flamalar genellikle büyük yönlü hareketlerden sonra şekillenir ve potansiyel olarak daha geniş eğilim devamının başlangıcını gösterir. Bitcoin, özellikle kripto negatif eğilim trend çizgisini aşabiliyorsa, başka bir keskin ilerlemenin eşiğinde olabilir. 50 günlük hareketli ortalama, Bitcoin boğalarının fiyatı yükseltmeye çalışmasını engelleyebilir. Öte yandan, bu teknik engelin yaklaşık 9.400 dolar civarında tutulması, yılın en yüksek seviyelerine doğru bir yükseliş patlaması için kapıyı açabilir. Kısa vadede bitcoin 9.009 seviyesinde tutulması fiyatın 9.500’e kaymasına neden olabilir. Bu destek seviyesinin kırılması 8.630 ve 8.145 seviyelerinin oluşmasına neden olabilir.

GBPUSD Kısa Vadeli Menzil Yaratıyor

İngiliz Poundu üçüncü çeyrekte güçlü bir başlangıç yaparken, fiyatlar ortalama bir geri dönüş modeline düştüğü için geçen hafta biraz daha sessizleşti. Bunun sonucu, bu kısa vadeli aralığın önceden belirlenmiş destek ve direnç bölgelerinin sınırları içinde inşa edilmiş olması ve böylece olası aralık stratejileri için kapıyı açık tutmasıdır. Destek tarafında, 1.2500-1.2518’den başlayan bölge, bu hafta zaten iki ayrı destek testi yakaladı; ve 1.2644-1.2689 bölgesi de birkaç farklı direnç seviyesi yarattı. Ayrıca destek için bir olarak gelen, 30 Haziranın en düşük seviyesinden başlayan ve Salı gününün en düşük seviyesine bağlanan yükseliş eğilimi; bu projeksiyonun gerçekleştiği projeksiyon bu sabahki düşük seviyenin belirlenmesine yardımcı oluyor. Kilit destek bölgesinde ABD doları gücü veya ABD doları tutmak isteyenler için GBP/USD cinsinden aralık stratejileri çekici kalabilir. Destek aralığının kırılması pariteyi 1.2485-1.2473 bölgesine ve 1.2390 seviyesine düşürebilir .Bu destek seviyesinin alıcılar tarafından tutulması pariteyi 1.2598 ve 1.2644 seviyelerine tekrar taşıyabilir.

Gümüş Fiyatları Yeni Yükseliş Hedefine Hazırlanıyor

Mart 2020’nin ortalarından başlayarak gümüş, güvenli liman mevkidaşı Altın yeni zirvelere ulaşmaya devam etti. Dolardaki zayıflık, dolara olan talebin gerilemeye devam etmesi durumunda devam edebilen değerli metaller için bir destek sağlamıştır. Volatilite, değerli metalleri analiz ederken önemli bir faktördür, çünkü genellikle pozitif bir doğrusal ilişkiyi izler. CBOE Silver ETF Volatilite Endeksi gümüş volatilitesini göstermektedir. Gümüş son ekonomik faktörlere rağmen şimdilik değerli metal statüsüne sağlam bir şekilde devam ettirmektedir. Volatilite endeksi 35 seviyesinde pozitif momentumuna devam etmektedir. Teknik açıdan bakıldığında, orta vadeli eğilim, yükselen fiyat kanalı boyunca yükselen daha yüksek en yüksek ve daha düşük en düşük seviyelerin gösterdiği şekilde kesin bir şekilde yükselişte. Fiyat, 18.93 civarında ve 19.00 psikolojik seviyesinin üzerinde dirençli destek bölgesini kırdı. Boğalar fiyat rallisini zorlamaya devam ederse, bir sonraki direnç alanı 20.37 seviyesi test edilebilir. Ayılar, artan teknik ve temel sürücülerin ortaya çıkması için sabırsızlanıyorlar. RSI düşüyor, gümüş fiyatları yükselmeye devam ediyor ve bu da teknik olarak aşağı yönlü bir dönüşün göstergesi.

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz