AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Günlük Bülten 18.05.2020

10 Mart 2022

EURUSD Daha Fazla Düşüş Mümkün

EURUSD dar aralıkta kalmaya devam ediyor,ancak birçok ülkede normal ekonomik faaliyetin geri dönmesine izin verebilecek kısıtlamaların hafifletilmesine karşı yatırımcılar ikinci bir koronavirüs enfeksiyonu dalgasından korktukları için daha fazla satış olası görünüyor.Bir süredir Covid-19 endişelerindeki artış, Euro gibi doğal olarak daha riskli görülen para birimlerinden ABD Doları gibi güvenli limanlara bir para akışı sağladı. Dolayısıyla, bir ekonomik canlanma ile ilgili kötümserliklerin artması, EURUSD’nin aşağı yönlü bir kırılma olacağını düşündürmektedir.

Teknik görünüme baktığımızda parite 1.0783’te önemli destek seviyesinin altına düşerse, 1.0636 yılın en düşük seviyesini yeniden test edebilir. EURUSD için şu aşamada teknik ve temel anlamda bir iyileşme olasılığı daha az olarak değerlendirilebilir. Kısa vadeli geri çekilme, Şubat 2018 azalan direncini kırarsa EURUSD’nin daha fazla geri çekilmesine neden olabilir.Bu, 1.0663 ve 1.0520 arasındaki önemli bir bölge olarak kalmaya devam ediyor. Bu teknik aralık satıcılar tarafından kırılırsa 1.0352 seviyesine doğru paritenin düşüşüne neden olabilecek bir durum satıcılar tarafından büyük bir talep ile değerlendirilebilir.

AUDUSD İçin Satış Hedefimizi Koruyoruz

Avustralya Doları benzer risk profiline sahip diğer pariteler ile birlikte yükseldi.Ancak, yaklaşmakta olan küresel durgunluk, aud’un yeniden yükselmesine yardımcı olmayabilir. Avustrulya Merkez bankası faiz oranlarını bu ay rekor seviyelere indirdi.Politika yapıcılar daha düşük oranların çok yardımcı olacağından emin olmayabilirler, ancak artış veya gerçekte herhangi bir parasal sıkılaştırma olasılığı, şu aşamada zor gözüküyor.Geçen Ay Yarım Milyon Avustralyalı İşini Kaybetti

En son gösterge olan Avustralya işsizlik verileri çok fazla artış yaşadı.Şu aşamada işsizlik yüzde 6.2 seviyesinde fakat merkez bankası tarafından öngörülen seviye %10 seviyesinde.Önümüzdeki aylarda piyasa daha korkunç işgücü verileri ile karşı karşıya kalabilir.Bütün bunlar Avustralya Doları için özellikle destekleyici bir ortam gibi görünmüyor.

Teknik görünüme baktığımızda parite Nisan ayı yükseliş direnci olan 0.6570 seviyesinden döndü.Şu aşamada kısa vadeli direnç seviyesi olan 0.6460 seviyesinin altında günlük bir kapanış yaşandı ve düşüş momentumu hızlandı ,kısa vadeli olarak paritede 0.6214-0.6250 seviyelerinin test edilmesi bekleniyor.Bu seviyelerin kırılması ve daha fazla satış yaşanmasına neden olabilir uzun vadeli hedef olan 0.6000 seviyesi test edilebilir.Şu aşamada 0.6570 direnci kırılmadığı sürece satış görünümünün bozulması mümkün gözükmüyor.

USDMXN Simetrik Üçgen İçerisinde Yön Arayışında

USDMXN dalgalı bir aralıkta kaldı ve bu durum bir yön arayışının devam ettiğini gösteriyor.Bu tür devam eden uzun süren fiyat eylemi dönemleri, fiyatın belli direnç ve destek seviyelerinin kırılmasıyla beraber güçlü fiyat hareketlerine neden olabilir.Parite ilk çeyrekte artış yaşadı diğer gelişmekte olan ülke para birimleri gibi yüksek fiyatları test etti.Meksika Pezosu hala diğer yükselen piyasa para birimlerinden daha iyi konumda gözüküyor.

4 saatlik grafiğe baktığımızda, son fiyat hareketinin simetrik bir üçgende birleştiğini ve USDMXN sınırlarının 24.46 ile 23.62 arasında hareket ettiğini görebiliriz. Üçgen formasyonunun daralması sona erdiğinde, düşüş momentumu 24.00 seviyesinin altında yoğunlaşan parite için önemli bir yön değişikliğine neden olabilir. Bu, satıcıların üç aylık aralığın alt sınırını hedeflemesine neden olurken, 23.65 ve 23.26 seviyelerine kadar düşüş mümkün olabilir.Bununla birlikte, alıcılar, üçgen modelin yükseliş eğilimini geçebilirse, 25’in üzerinde güçlü bir momentum artışı görmeliyiz, bu durum paritenin 25.77’deki en yüksek seviyeye yükselmesine neden olabilir.Paritede da fazla talep artışı 25.77 seviyesinin üzerinde gerçekleşebilir 28-30 alana doğru büyük bir ralli yaşanabilir.

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsinize