AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Günlük Bülten 18.08.2020

07 Şubat 2022

USDJPY Kısa Vadeli Trend Çizgisi Desteği Altında Fiyatlanıyor

Japonya, GSYİH’deki en büyük çeyreklik düşüşünü rekor seviyede yaşadı ve negatif büyüme görünümünü sürdürdü. Kısa vadeli yükseliş trendi potansiyel tehditle karşı karşıya olduğundan, USDJPY gün içi fiyat hareketi kritik birleşim alanından kaymaya devam ediyor. Japon GSYİH verilerinin açıklanmasının hemen ardından fiyat hareketi, rakam beklenti yönünde gelmesede büyük ölçüde parite geri çekildi. Şu anda, trend çizgisi desteğinin 106.45 civarında kısa vadeli düşük seviyeyle çakıştığı bir kesişme alanının altında düşüş eğilimini sürdürüyor. Trend çizgisi desteğinin altında kırılması ve kapanması paritenin düşüş görünümünü uzatmasına neden olabilir ve 105.30 desteğinin altında kırılma yaşanabilir. Yükseliş eğilimi, fiyatın kısa vadeli eğilim çizgisinin üzerinde kapanması durumunda bozulmadan kalır. Bundan sonra, ilk direnç 107.05 bir sonraki direnç seviyesi 108.11 seviyesi olarak karşımıza çıkıyor.

Gümüş Fiyatlarında Gözler Aylık Direnç Seviyesinde

Gümüş fiyatları bir haftanın en yüksek fiyatına yakın fiyatlanmaya devam ediyor. Alıcılar şu anda önemli direnç seviyesi olan 28.10 etrafında çok sayıda yüksek seviyeden oluşan kısa vadeli bir düşüş trendi çizgisini hedefliyor. Bu seviyenin üstünde yükseliş momentumu artabilir. Gümüş için önemli bir seviye olan 30.00 seviyesi test edilmeden önce 29.40 ve aylık yüksek seviyesi 29.85 test edilebilir. Alternatif olarak 12 Ağustos’tan itibaren 26.60 seviyesine yakın yükselen bir destek çizgisinin altındaki kırılma, 23.10 % 61.8 Fibonacci geri çekilmesine doğru gümüş fiyatları geri çekilebilir.

AUDJPY Yükseliş Patlaması Yaşayabilecek Mi ?

Japon Yeni Endeksi kilit trend desteğini yakalayıp 2020’de ikinci kez aşırı satım bölgesine kaymasının ardından son dönemdeki düşüşünü uzatabilir. Nispeten kasvetli bir zemine rağmen, güven liman japon Yeni, 6 yıllık yükseliş trendini yakalayıp bu yıl ikinci kez aşırı satım bölgesine kaymasının ardından ana rakiplerine karşı 5 aylık düşüşünü uzatmaya hazır görünüyor. Önemli risk barometresi olan AUDJPY’ ye bakacak olursak. AUDJPY paritesi, Yükselen Üçgen modelini kırmış gibi görünüyor ve önümüzdeki günlerde olası yükseliş patlamasına işaret ediyor. Ayrıca RSI, 60’ın üzerindeki yükseliş bölgesinde fiyatlanırken aşırı alım bölgesine doğru bir itme için hazırlanıyor gibi görünüyor. Aşırı alım potansiyeline doğru fiyatlanma muhtemelen Haziran’ın yükseği 76.78 önemli direncin üzerine çıkabilirse potansiyel olarak Yükselen Üçgen devam modelinin yukarıdan kırılması doğrulanacaktır. Model için ölçülen hedef, fiyatın Nisan 2019’dan beri ilk kez 81.00 seviyesini test etmeye zorlayabileceğini gösteriyor. Tersine, trend desteğinin kırılması, yükseliş formasyonunu geçersiz kılar ve 200 günlük hareketli ortalamaya 73.15 ve % 61.8 Fibonacci seviyesi 72.72′ ye doğru parite geri çekilebilir.

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz