AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Günlük Bülten 18.09.2020

03 Şubat 2022

Gümüş Fibonacci seviyeleri arasında Konsolide Olmaya Devam Ediyor

FOMC toplantısında güvercin pozisyonunu yinelemesinin ardından ABD Doları hafifçe güçlendi ve politikanın ilerlemesi için bekle ve gör yaklaşımını benimsedi. Politika değişmeden kalırken, Altın, Gümüş ve diğer güvenli liman varlıklarına olan talep geriledi ve fiyat negatif bölgede fiyatlandı. Gümüşteki son artış, Ağustos ayında 30.00 psikolojik seviyesini test eden değerli metal ile boğaların lehine fiyat hareketi gördü. Bununla birlikte, bu seviyenin üzerine çıkmayı başaramayan ayılar, bir süredir destek ve direnç sağlayan kilit Fibonacci seviyeleri arasında bir kesişme bölgesine XAGUSD üzerinde aşağı doğru baskı uyguladı. Teknik görünüme baktığımızda günlük grafik, fiyat hareketinin 50 günlük Hareketli Ortalamanın üzerinde kaldığını ve yükselişin devam etme olasılığının hala yüksek olduğunu vurguluyor. Değerli metal için önemli destek seviyesi, şu anda 26.00 psikolojik seviyesinde kalıyor, bu da Mart 2011’in yükseği ile Mart 2020’nin düşüğü arasındaki hareket için % 38.2 Fibonacci düzeltme seviyesi. Ayılar bu seviyenin altına düşebilirse, satış baskısı artabilir ve bir sonraki hedef 25.00 olabilir. Alternatif olarak 26.00 destek olarak kaldığı sürece, boğalar Ağustos seviyelerini test etmek veya en azından 28.00 psikolojik seviyesine ulaşma çabası içinde olabilirler.

EURUSD Kararsız Bölgede Kalmaya Devam Ediyor

Euro, bu hafta ABD Doları karşısında % 0,35’in üzerinde değer kaybetti ve EURUSD, yılın en yüksek seviyelerinin hemen altında işlem görüyor. Daha geniş odak, uzun tarafa ağırlıklandırılırken, ani ilerleme burada savunmasız kalır ve daha büyük bir düzeltme önümüzdeki haftalarda daha uygun fırsatlar sunabilir. Euro’yu 2008’in en yüksek seviyelerini uzatan çok yıllı trend çizgisi direncinin üzerine çıkarıyor, ancak fiyatı yükselen bir kanal oluşumunun sınırları içinde yıllık en düşük seviyelerden tutuyor. Haftalık momentum profili,1.2005’in altındayken yukarıdan aşağıya doğru tükenme riskini vurguluyor.
Daha geniş Euro rallisi, 1.2005’in altındayken yakın vadede kırılgan olmaya devam ediyor. Yükseliş trendinin yeniden başlaması için gerekli olan 1.2145’in üzerinde fiyatlanma için 1.1445 seviyesine düzeltme gerekmektedir. Kısa vadeye baktığımızda EURUSD Mayıs ayından itibaren artan desteğe bağlı kaldıktan sonra, Euro ABD Doları karşısında yükselebilir. Fiyatlar trend çizgisinin altında kapanamadı ve geride 1.1696 ile 1.1736 arasında kilit desteği durduran bir fitil bıraktı. Bununla birlikte, parite oldukça tarafsız bir ortamda kalmaktadır. Direncin üst sınırı 1.1932 – 1.2011 aralığında yer kalıyor gibi görünüyor. Bu alanın üzerine çıkmak 2017’nin yüksek seviyesi 1.2092’yi ortaya çıkarıyor.

EURCAD Kritik Direnç Seviyesine Yakın Fiyatlanıyor

Euro, Kanada Doları karşısında yükselebilir. Bunun nedeni, EURCAD’ın yakın zamanda yükseliş eğilimi olan Yükselen Kama grafik formasyonunun üzerinde kırılmasıdır. Yine de direnç 1.5638 civarında duruyor gibi görünüyor. Bu fiyatın üzerindeki bir itme, Şubat ayının yüksek seviyelerini yeniden test etmenin kapısını açabilir. Pariteyi yukarı doğru yönlendirmek, Mayıs sonundan itibaren yükselen trend çizgisi gibi görünüyor. Parite önemli direnç seviyesi olan 1.5638 üzerinde bir yükseliş eğilimi yaşayabilirse parite 1.5816 ve 1.5990 seviyelerini test edebilir. Alternatif olarak düşüş eğiliminin oluşması için 1.5449 altında bir kırılma yaşaması gerekmektedir. Parite önemli direnç seviyesini kıramazsa ayılar tekrar paritenin yönünü aşağıya çevirebilir.

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz