AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Günlük Bülten 19.05.2020

10 Mart 2022

WTI TOBO Formasyonu Oluşumu İle Yükselebilir

ABD petrol stoklarında Ocak ayından bu yana ilk düşüşünü kaydetti ve OPEC + için anlaşmasının bir sonraki aşamasında üretimi artırmama yönünde bir baskı var. Aynı zamanda, spekülatörlerin ve ticari kuruluşların ek depolama altyapısı oluşturmak için bir ayları oldu ve bu da geçen ay gördüğümüz negatif fiyat oluşumu engelledi.

Teknik olarak,ham petrolünün potansiyel olarak önemli bir dip çıkardığına dair artan önemli bir oluşum var.Günlük grafikte şimdi ters omuz baş paterni oluştu.Bu pater düşüş trendinden yükselişe geçişi gösterir ve genellikle piyasadaki önemli dip oluşumlarında görülür.Petrol fiyatlar, dün % 9 büyüme gösterdi bu paternin teknik boynunun çok üzerinde işlem görüyorsa, petrol için orta vadeli teknik görünüm parlaklaşıyor. En tepede önceki direnç seviyesinin son seviyesi, Mart ayının başlarında oluşan direnç seviyesi 36.25 bulunuyor;bu seviyenin üzerinde bir kırılma, zaman içinde 40,00 doların üzerinde bir fiyatlamaya neden olabilir Bununla birlikte, 50 günlük hareketli ortalama seviyesi ve paternin boyun çizgisi seviyesi olan 27.00 dolar civarında bir kırılma büyüme görünümünü zayıflatabilir.Kısa vadeli 30 dolar seviyesinin üzerinde kalındıkça 36.25 seviyesine kadar yükseliş mümkün.

GBPUSD Yeni Düşükleri Hedefliyor

AB-İngiltere ticaret müzakereleri zayıf bir seyir izliyor ve sert bir Brexit’in sonuçta gerçekleşme olasılığını açık bırakıyor. Avrupa para birimleri Nisan ayının başından bu yana sert bir seyir izliyor, ancak geçtiğimiz hafta 2. çeyrekte en kötü performans gösteren para birimi Euro’dan İngiliz Sterlini’ne geçti. Döviz piyasalarındaki oynaklığın artması, genellikle para ve maliye politikası konusunda daha fazla belirsizlik anlamına gelmektedir. Bu durumda, yüksek volatilitenin varlığı ve devam etmesi, muhtemelen İngiliz Sterlini için zararlı olacaktır. Sonuç olarak bu ralli daha fazla düşüş anlamına gelebilir.

Teknik görünüme baktığımızda
GBPUSD geçen hafta yaklaşık 350 pip düştü ve önemli destek seviyesi kırıldı ve negatif görünümünü tazeledi.Parite 1.2180 seviyesinin üzerinde 1.2240-60 bölgesinde direnç kazanabilir.Bu seviye geçilmediği sürece hedef olarak parite 1.1973 seviyesine kadar düşmesi beklenebilir.

Küresel Risk İştahındaki İyileşme Borsaları Yükseltiyor

Alman borsa endeksi Nisan ayının başından bu yana en büyük günlük kazancını kaydetti.Wall Street’in ardından DAX, önceki haftaların kaybını kurtardı.Ayrica Pazar günü Jerome Powell konuşmaları sonrası daha gevşek bir para politikası beklentisi küresel borsaları artırdı. Ayrıca Covid-19 aşısı için umut borsaları artırıyor.Aşı bulunması ile beraber ekonomik aktivitedeki canlanma , düşük faiz oranlı bir ortama yatırım olarak hisseleri daha cazip hale getirebilir.Almanya ve Fransa’nın 500 milyar euroluk bir yeniden yapılanma fonu ile AB’deki yaklaşan durgunlukla mücadele etmek istemeleri DAX endeksinin yükselişine neden oldu.

Teknik açıdan bakıldığında, grafik bugünkü ralli sayesinde belirgin bir şekilde iyileşmiştir. Şu aşamada 10.900 seviyesinin üstünde günlük kapanış gelmesinden dolayı endeks 11.146 ve 11.498 seviyelerini test edebilir.Şu aşamada 10.700 destek seviyesine doğru satışlar hız kazanamadığı sürece düşüş görünümü endeksin sergilemesi beklenmiyor.

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsinize