AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Günlük Bülten 19.06.2020

10 Mart 2022

DAX 30 Önemli Direnç Seviyesinden Döndü

Son fiyat hareketi DAX 30’un 12.448 yakınlarındaki Fibonacci seviyesinde direnişte olduğunu gösterdi. Risk eğilimlerindeki son dalgalanmalar, endeksin destek ve direnç seviyeleri arasında dalgalandığı için DAX 30 yeni bir fiyatlama oluşabilir. Endeks’de koronavirüs sonrası zirve seviyeden geri çekiliyor. DAX 30 son haftalarda yer alan bir toparlanmanın aralığa bağlı özellikleri göstermeye yönelik fiyat hareketleri başlamıştır.

DAX 30 söz konusu direnç, yakındaki Fibonacci seviyesinde 12.448 civarındadır. Haziran ayı başlarında fiyat içermediğinde, son geri çekilme, teknik engele ikinci bir şans verdi ve son birkaç gün içinde fiyat eylemi, seviyenin hala fiyatı baskı altında tutma yeteneğine sahip olduğunu gösteriyor. Son gerilemenin konsolidasyon için bir fırsat olup olmadığı ya da daha fazla oynaklığın başlangıcı henüz görülmemiş olsa da, Perşembe günü oynaklıkta ılımlı bir yükseliş daha fazla istikrarsızlığa işaret edebilir. Her iki durumda da DAX, bir sonraki önemli 12.935 yakınlarındaki Haziran zirvesine çıkabilir. Bu seviyenin oluşması için 12.448 kırılması gerekir. Alman hisse senedi endeksi büyük olasılıkla geçmişte olduğu gibi 11.592’ye doğru düşebilr. DAX’dan önce riskten kaçınma yeniden ortaya çıkarsa, endeksin Nisan başından Mayıs ortasına kadar kilitlenmiş olana benzer şekilde yeni bir aralığa düştüğünü gösterebilir.

XAGUSD Bayrak Formasyonu Oluşturdu

Gümüş s 18.38 seviyesinden geri çekilerek bir boğa bayrağı şeklini aldı. Yükseliş eğilimini Mayıs ayında görülen düşük seviyelerden geri yükselmesi için bayrak kırılması gerekiyor. Gümüş, günlük grafikte bir boğa bayrağı formasyonu oluşturmuş Boğa bayrağı, fiyatta göze çarpan bir yükseliş trendinden sonra ortaya çıkan ve genellikle önceki boğa hareketini hızlandıran kısa bir duraklamadır. Bu nedenle, yükseliş devam paterni olarak bilinir. Bayrağın onaylanması için bayrağın üst ucunda şu anda 18,01 seviyesinde günlük kapanışa ihtiyaç vardır. Bu, kapıları 21.35 ‘e açacaktır. Bununla birlikte, daha yüksek bir gümüş 18,19 ve 18,38’de dirençle karşılaşabilir. Alternatif olarak, satıcılar 15 Haziran’da yaratılan uzun kuyruklu günlük mumun en düşük seviyesi olan 16.96’nın altında güçlü bir dayanak kurarsa boğa bayrağı koparma ihtimali zayıflar.

USDZAR Önemli Teknik Seviyeden Döndü

USDZAR, küresel borsalar sarsıldığı ve geçen hafta hisse senetlerinin toparlanmaya başlamasıyla güçlü bir şekilde düşük bir seviyeye indi. Rand’ı ya da bu konudaki diğer yükselen piyasa paralarını benzer şekilde kaybettiklerini görmedik. Bu para birimleri hisse senedi değildir, ancak EM’lerde daha uzun vadeli eğilimler risk duygusu dönebileceğinden kendilerini yeniden değerlendirebilir. USDZAR, grafik üzerinde önemli bir noktadan döndü, ancak geçen haftanın geri dönüşü güçlüydü ve şu an için sağlamlaştırılmasına yardımcı oluyor. Elbette geçen haftanın düşük seviyesi 16,32’de tutulması önemli olacak. Bu eşiğe doğru bir düzeltme yaşanmamalı ve bu seviye kırılmamalıdır. Yükselişe bakıldığında, 17.76 -18.00 civarında iyi bir direnç alanı var. Bu noktaya kadar yükselmesi mayıs-haziran ayındaki düşüşün büyük ölçüde geri çekilmesi olacak ve karşılanması durumunda oldukça önemli noktası oluşacaktır. Bir mola hızlı bir şekilde 19.00 be 20.00 yeni bir yüksek olabilir. Diğer taraftan, 10 Haziran’dan 17.20’ye doğru yükselen bir eğilim, paritenin ani düşüşlerini kısıtlayabilir. Bununla birlikte, 17.20’nin altında devam eden zayıflık düşüş grafiğini teyit edecek ve paritenin aylık en düşük seviyeye 16.34 civarında meydan okuyacağını gösteriyor.

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz