AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Günlük Bülten 2.07.2020

09 Mart 2022

Altın OBO Formasyonu İle Düşebilir

XAUUSD 1.800 dolarlık psikolojik seviyeye yaklaştıktan sonra düşen altın fiyatı, yeni aya baskı altında başladı. USD’nin çökmesi ve yatırımcıların yeni çeyreğe dair iyimser kalması nedeniyle riskli bir ortam, güvenli liman varlığına ağırlık veriyor.Portföylerde konumlandırmanın kısa vadeli yeniden tahsisi altın fiyatları için kritik bir faktördür. S & P500, şu ana kadar ayın başlaması ile % 0.6’nın üzerinde toplandığından altının zayıf seyrine katkı sağladı.

Teknik resme baktığımızda altın fiyatları iyimserlikten tamamen farklıdır. Fiyat hareketleri, fiyatların kendi içinde düşüş gösteren yükselen bir kama oluşumu sonrası düşmesine neden oldu.Bugün destek hattı kesintisinde hacmindeki genişleme düşüş teyidi olarak alınabilir. Saatlik zaman diliminde,% 38.2 Fibonacci düzelmesi gördük. Altın fiyatları OBO formasyonu oluşturuyor. başın ve sağ omuzun 1750’lere ve sonra 1730’lara doğru aşağıya doğru düşmesine neden olabilir. Öte yandan, temeller boğa lehine önemli ölçüde dönerse ve teknik görünümü geçersiz kılarsa, 1800 önemli direnç seviyesi olacak.

S&P 500 Yükselen Trend Çizgisini Kırdı

S&P 500 vadeli işlemlerinin günlük çizelgesi yükseliş eğilimi gösteriyor. İyimser ABD iş verileri yükselişteki teknik eğilimi artıracak. Wall Street’in hisse senedi endeksi S&P 500’e bağlı olan vadeli işlemler Çarşamba günü % 0.42 oranında arttı ve 10 Haziran ve 23 Haziran yüksekliklerinden yükselen bir trend çizgisinin kırıldığını doğruladı. Kırılma önemli direnç testi için kapıları açtı ve 23 Haziran’da yaratılan en düşük yüksek değer ihlal edolirse odağı 8 Haziran’da ulaşılan 3.231’e yükseltir. Haziran ayı tahminlerine ilişkin ABD Tarım Dışı İstihdam Verileri verileri, son zamanlarda gerçekleşen en yüksek seviyelere yönelik bir ralliyi güçlendirecek.ABD ekonomisinin Mayıs ayında 2509 bin eklemeyi takiben Haziran ayında 3.000 bin iş kattığını göstermesi bekleniyor. Ancak işsizlik oranının % 7,3’ten % 7,7’ye yükseleceği tahmin edilmektedir. Öte yandan, Ortalama Saatlik Kazançların Haziran ayında yıllık% 5.3 artması beklenirken, Mayıs ayındaki% 6.7’lik artışa göre yavaşlama kaydedildi.Eğer iş verileri tahminleri büyük bir farkla hayal kırıklığına uğrarsa, hisse senetleri, Federal Reserve çılgın bir hızda sisteme likidite enjekte ettiği için geri çekmeler kısa ömürlü olsa da, çekim gücünü hissedebilir.

Teknik görünüme baktığımızda günlük grafikte, S&P 500 vadeli işlemleri Haziran ayındaki düşme eğilimi çizgisine ve 20 günlük basit hareketli ortalamaya baskı yapıyor. Bu kilit teknik engellerin üzerine 3118 – 3156 direnç bölgesi test edilebilir. Bunu bölgenin kırılması 3231’in yeniden test edilmesine yol açabilir. Aksi takdirde, 50 günlük hareketli ortalamaya düşerek 2903-2965 destek aralığını ortaya çıkar

USDZAR Düşüş Momentumu Arttırabilir

USDZAR paritesi 16.99’da tutunmak için mücadele ediyor. Anahtar hareketli ortalama seviyesi altındaki zayıflık, ayıları bir aylık yatay desteğe doğru iter. Parite son zamanlarda 100 günlük hareketli ortalama altına düşerken iki haftalık bir işlem aralığını kırdı ve bu da onu 16 Haziran’dan bu yana en düşük seviyelere çekti. Sonuç olarak, satıcılar, 03 Haziran’dan itibaren işaretlenmiş birden çok yüksek ve alçaktan oluşan 16.85 yatay desteği takip ederken 17.00’ın altında net kırılma bekleyecekler.Tüm ayılar 16.85’in altına hakim olursa, 16.39, 16.67 ve 200 günlük hareketli ortalama seviyesi, Haziran ayının 16.33 seviyesinden önce izlenecek güçlü destek olacaktır. Aksine, parite 17 günlük 100 günlük hareketli ortalama seviyesini başarıyla geçtikten sonra alıcılar tekrar girecektir. Yine de, 17.40 civarındaki 50 günlük hareketli ortalama seviyesi , yukarı doğru hamleleri zorlaştırabilir.

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz