AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Günlük Bülten 2.09.2020

07 Şubat 2022

DAX 30 Savunmasız Görünmeye Devam Ediyor

DAX, korona sonrası oluşan boşluğu kapatmak için mücadele etmeye devam ediyor, bu boşluk tamamen doldurulması kaçınılmaz görünüyor fakat bu aşamada bu mümkün mü? Endeks 13200-13300 civarındaki direniş devam ediyor. Fiyat hareketi daralıyor ve geçen hafta oluşmaya başlayan OBO formasyonu hala devrede gibi gözüküyor. Fakat bu teknik olarak en sağlam model değildir, ancak bazen büyük fiyat hareketlerinin öncüsü olabiliyor. S&P 500’ün gerisinde fiyatlanan Dax endeksi ABD piyasalarından destek bulamıyor. Dax endeksi düşüş eğilimini devam ettirmek için OBO formasyonunun boyun çizgisinin kırılması gerekmektedir. Bu boyun çizgisi 200 günlük hareketli ortalama seviyesi 30 Temmuz’un en düşük seviyesi 12553’ün hemen altın kırılma ile oluşabilir ve 12200 seviyesine kadar düşüş eğiliminin devam etmesine neden olabilir. DAX’ın agresif bir şekilde işlem gördüğü görülüyor ve bu noktada S&P 500 de muhtemelen düşüş eğilimine girebilir. Giderek artan düşüş eğilimini ortadan kaldırmak için DAX’ın 13313’ü geçmesi ve 13579’a kadar korona boşluğunu doldurması gerekiyor. Oradan, 13795’in ötesinde yeni bir rekor yüksek seviyenin test edilme imkanı bulunmaktadır.

Dolar Endeksi Altın Fiyatlarına Yön Veriyor!

Doların aşırı satım bölgesinden geri dönüş sağlaması sonrası altını düşüş eğilimi hız kazandı. Dolar endeksinde yükseliş eğilimi gösteren pozitif teknik eğilim içinde fiyatlanmaktadır. Dolar endeksinin günlük grafiğinde düşüş trendi tükenme eğilimi olduğu için altın düşüşünü devam ettirecek gibi görünüyor. Dolar, Salı günü uzun kuyruklu çekiç mumu paterni göstererek bir düzeltici ralli potansiyeline işaret etti.

Ayrıca altının Salı günkü mumu günlük bazda uzun bir fitilden oluşması,yükselişte satış yönünü yansıtıyor. Altın fiyatları 1.949 desteğini test edebilir. Buradaki bir kırılma, 1.900 doların test edilmesine neden olabilir. Altının daha fazla yükseliş yaşaması için 2.000 direncine doğru tekrar yükselmesi gerekmektedir.

USDCAD İçin Düşüş Zemini Hazır!

Kanada imalat PMI verileri Kanada Merkez Bankasının ayağını teşvik gazından çekmeye teşvik edebilir ve parasal genişleme ile ilgili gelişmeleri askıya alabilir bu durum CAD’ın desteklenmesine neden olabilir. USDCAD oranları, çok yıllık trend desteğini kırdıktan sonra düşüşü uzatmaya hazırlanıyor. Teknik açıdan bakıldığında, USDCAD, RSI 2017’nin sonundan bu yana en düşük seviyesine düşerken ve MACD göstergeleri negatif bölgeye kayarken, 8 yıllık trend desteğine düştükten sonra düşüşünü yıllık yüksek seviyeden uzatmaya devam ediyor. Fiyat şimdi duyarlılığı tanımlayan 200 haftalık hareketli ortalama seviyesi olan 1.3123 altında seyrederken, yakın vadede USDCAD Aralık 2019’un düşük seviyesi olan 1.2952 desteğine doğru hareket ettiği için satış baskısı artabilir. Psikolojik olarak önemli olan 1.29 seviyesinin altındaki haftalık kapanış, muhtemelen RSI’daki aşırı satım okumalarıyla çakışabilir ve Ekim 2018’in düşük seviyesi 1.2783 test edilebilir.

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz