AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Günlük Bülten 20.05.2020

10 Mart 2022

Paritede Nötr Görünüm Devam Ediyor

USDCHF dün yükseldi, ancak direnç seviyesi 0.9765 seviyesinin altında kaldi ve geri çekildi. Genel olarak, 30 Mart’tan bu yana 0.9590 ve 0.9800 arasında yatay bir aralıkta işlem görüyor ve bu nedenle yakın dönem görünüm nötr kalmaya devam ediyor.

Yükseliş momentumunun artması için 0.9800’de belirleyici bir kırılma görmeliyiz Böyle bir hareket başlangıçta 24 Mart’ın en yükseğine doğru yol açabilir, yaklaşık 0.9845’te, kırılması 20 ve 23 Mart’ın en yüksekleri tarafından bir direnç olarak tanımlanan 0.9900 bölgesine doğru yükselmesine neden olabilir sonraki direnç seviyesi olan 0.9960 yükselişler de tepe noktası olarak kalmaya devam ediyor. Paritede aşağı yönlü gòrüm oluşabilmesi için 0.9590 seviyesinin kırılması gerekmektedir bu seviyenin altında 30 Mart’ta güçlü destek sağlayan 0.9500 psikolojik bölgesine doğru düşüş yaşanabilir. Ayılar da burada durmazsa, 0.9420 bölgesine kadar düşüş görünümü artar.Bu bölge 13 Mart’ta önemli bir destek görevi gördü.

Doğalgaz Fiyatları Arz Endişeleri İle Baskı Altında

Doğal gaz fiyatları,enerji fiyatlarını desteklemeyecek olan derin, küresel durgunluğun tahminlerine rağmen, Nisan ayından bu yana yükseldi. Emtia fiyatları, büyük ölçüde ham petrol fiyatlarında toparlanma ve riskli varlıklardaki geniş tabanlı daha iyi ruh hali nedeniyle, 1.56 seviyesinden toparlanmayı başardı. Son zamanlarda fiyatlardaki yükseliş, talebin azalmasıyla bağlantılı olarak, ekstra kazançların yakın vadede yükseliş gücünü kaybedebileceğini düşündürmektedir. Doğal Gaz Fiyatları Vadeli işlemlerdeki spekülatif talebin azalması nedeniyle düşüş görünümü güçleniyor.Fiyatlarda devam eden sıçrama, 55 günlük üssel hareketli ortalama ile 1.73 dolar üzerinde hareket ediyor ve bir sonraki direnç,1,83 dolar civarında görülüyor ve bu seviye aslında 100 günlük üssel hareketli ortalama seviyesi. Daha tepede Mayıs ayı başında test edilen 2.05 dolar seviyesi bulunuyor. Bununla birlikte, doğal gazın aşırı arz endişeleri, talep kaybı ve maksimum kapasitesine yakın depolama kapasitesi ile karşı karşıya kaldığı için daha fazla toparlanmayı sürdürmesi beklenmiyor.Tekrar doğalgaz fiyatlarının 1.76 seviyesinin altında kırılması 1.56 seviyesine dönmesine neden olabilir.

CAC40 Yükseliş İçin Önemli Teknik Seviyeyi Kırması Gerekiyor

Fransa ve Almanya AB tarafından ihraç edilen borçlarla desteklenen bir acil durum fonu önerisi getirdiklerinden, ortak para birimi olan Euro para birimine bu hafta talep geldi. Bu durum AB’nin dağılması korkusunu önemli ölçüde hafifletti ve EURUSD, diğer Euro döviz pariteleri karşında topladı. Alman DAX30 ve Fransız CAC40 daki yükseliş büyük olasılıkla para birliğine yeni güven duygusu yarattı. Kazanımlara rağmen, Fransız CAC40 endeksinin daha fazla büyümesi için önemli teknik seviyeler bulunmaktadır.

Fransız CAC40’a kaydırırken, teknik arka planda yükseliş devam ediyor. Görünüşe endeks 4.516 seviyesinde dirençle karşılaştı ve zayıflık yaşadı.Seviye, endeksin Şubat ayının zirvesinden Mart ayının en düşük seviyesine %38.2 Fibonacci geri çekilme seviyesi bu nedenle dikkate değer önemli bir direnç seviyesi.Bunu göz önünde bulundurarak,endeks Nisan ayında 4.666 ve 4.756 seviyelerini görmesi için bu direncin geçilmesi gerekmektedir. Endekste 4.138 seviyesi büyük bir satış durumunda destek olarak savunulması gerekmektedir.

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsinize.