AMarkets Uygulaması

AMarkets Uygulaması

En iyi ticaret uygulaması

uygulamanın derecelendirmeleri

Günlük Bülten 20.08.2020

07 Şubat 2022

Caterpillar Kar Hedefi 145$ !

Caterpillar Inc.’in CAT küresel perakende satışları, Temmuz 2020’de sona eren üç aylık dönemde % 20 düşerek Haziran’daki % 23 düşüşe göre hafif bir iyileşme sağladı. Şirket en son Şubat 2016’da bu büyüklükte bir düşüş bildirmişti. Bu, özellikle madencilik ve inşaat ekipmanları devi için küresel perakende satış düşüşünün art arda sekizinci ayına işaret ediyor. Mevcut aşağı yönlü eğilim, öncelikle COVID-19 salgını nedeniyle genel olarak zayıf talebe bağlanabilir. Ayrıca, 2020’nin geri kalanına ilişkin mali sonuçlarının, COVID-19 salgını nedeniyle devam eden küresel ekonomik belirsizliğin etkisini taşıması beklenebilir. Şirket ayrıca, kârlı büyüme stratejisi için çok önemli olan hizmetlere ve genişletilmiş tekliflere sürekli yatırım yapmaya odaklanmıştır. Teknik görünüme baktığımızda Hisse senedi, orta vadeli yükseliş trend çizgisinin üzerinde kaldı. Direnç seviyesi ve yükselen kar hedef seviyesi 145 dolar seviyesi olarak beklenebilir.

AUDUSD % 23.6 Fibonacci Seviyesini Koruyabilecek Mi ?

AUDUSD, ABD dolarının talep artışı yaşaması ve Dolar Endeksinin 93.00 seviyesinin üstüne çıkması nedeniyle düştü. FOMC dakikalarından önce başlayan dolarda risk duyarlılığı değişti. Fiyat % 23,6 Fibonacci geri çekilme seviyesine ulaştı ve oradan dönüş yaşadı. Fiyat 4 saatlik grafikte 200 barlık hareketli ortalamaya daha derin bir geri çekilmeden önce, önceki yükseliş trendinin ana seviyesi 0.7160 seviyesini kırması gerekir bu seviyenin kırılmasıyla beraber 0.7100 seviyesine doğru geri çekilmeler hız kazanabilir. Bununla birlikte, 14 Temmuz’da % 23.6 Fibonacci düzelmesi seviyesi 0.7195’dan geçiyor ve bu seviye boğalara meydan okuyor bu seviyenin üzerinde momentum artışı son dönemdeki zirve 0.7265, ardından 0.7300 zirvesi tekrar test edilebilir.

EURAUD Altın Haç Paternini Sonrası Yükselebilecek Mi ?

Fed tutanaklarında getiri eğrisi kontrolü gibi önlemlere karşı geri çekilmesinin ardından aşırı satım dolarının bir teklif almasıyla birlikte euro varlıkları değer kaybetti. EURAUD kısa vadeli 20 günlük Basit Hareketli Ortalama ve orta vadeli 50 günlük ortalamanın üzerine çıktıktan sonra Euro, Avustralya Doları karşısında yükselmeye hazır olabilir. Bu, yükseliş sinyali olan Altın Haç paterni olarak bilinir. Temel direnç, bu yılın başından itibaren başlayan 1.6590’da bulunuyor. Bu fiyatın üzerinde bir günlük kapanış, 1.6773 ile 1.6893 arasındaki bir direnç aralığını test etmenin kapısını açabilir. Aksi takdirde, daha düşük bir dönüş, odağı 1.6034 – 1.6117’ye getirir.

Analitik incelemeler ve onlar hakkındaki yorumlar yazarların kişisel görüşlerini yansıtır ve yatırım önerisi kapsamında değildir. AMarkets, inceleme materyallerinin kullanılması durumunda olası kayıplardan sorumlu değildir

Sosyal medyalarımızı takip edin:

Analiz bölümünde, diğer varlıkların ve döviz paritelerinin güncel analizlerini de bulabilirsiniz